Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Redakcja „Encyklopedii Gdańska”

SPIS HASEŁ:
AELTERMANN JOHANNES PAUL, ksiądz, męczennik
AGENCJA REGIONALNEGO MONITORINGU ATMOSFERY AGLOMERACJI GDAŃSKIEJ
ANDRUSZKIEWICZ WITOLD, ekonomista, profesor
ANDRZEJEWSKI JERZY, generał brygady Milicji Obywatelskiej
ANIOŁKI
ATENEUM – SZKOŁA WYŻSZA
BALIŃSKI WACŁAW, wiceprezydent Gdańska
BALL- UND EISLAUFVEREIN, klub piłkarski
BARAŃSKA LILIANA TERESA, radna, posłanka
BARNIEWICE
BASZTA PROCHOWA
BECKHER DANIEL, lekarz
BELLING FRANCISZEK, działacz gdańskiej Polonii, patron ulicy
BENDYKOWSKI JACEK, prawnik, polityk
BERENTHAL KRZYSZTOF, radny
BIBLIOTEKA MIEJSKA
BIELIŃSKI MIROSŁAW, ekonomista
BIERNACKI TOMASZ, rektor Politechniki Gdańskiej
BOGDANOWICZ ROBERT, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
BORKOWO
BRACTWA STRZELECKIE
BRZEZIŃSKI KRZYSZTOF MICHAŁ, przedsiębiorca, radny
BRZEŹNO
BRĘTOWO
BUCHWALD EBERHARD, rektor Technische Hochschule Danzig
BYCZKOWSKI WŁODZIMIERZ, radny
BYSEWO
BĄK MONIKA, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
BŁASZKOWIAK STANISŁAW, profesor Politechniki Gdańskiej
BŁONIA
BŁĘDNIK, ogród (Nowy Port)
CEYNOWA ANDRZEJ, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
CHIPOLBROK
CHLEBNICKA, ulica
CHMIELNIKI ORUŃSKIE
CIECHOWICZ JAN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
CMENTARZ W KOKOSZKACH
CZARNOWSKI TADEUSZ, inżynier, patron gdańskiej ulicy
CZAUDERNA PIOTR
CZERNIEWSKI PAWEŁ
CZERNY WŁADYSŁAW, urbanista, profesor, wiceprezydent Gdańska
CZERWIŃSKI BRONISŁAW
DANZIG, SMS, lekki krążownik (1905)
DIABEŁKOWO
DICKMANN AEGIDIUS, rysownik, rytownik
DOLNIK
DOM SENIORA IM. JANA PAWŁA II
DOROSZ ŁUKASZ, rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku
DROGA KRÓLEWSKA
DRWAL JAN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
DUNAJEWSKA BEATA, radna
DWÓR UPHAGENA (Dolne Miasto)
DYMARSKA IRENA URSZULA, radna
DĄBROWSKI CEZARY, wiceprezydent Gdańska, wojewoda pomorski
DĘBICKI MIECZYSŁAW, prorektor Politechniki Gdańskiej
DŁUGA
DŁUŻEWSKA-WIELICZKO MAŁGORZATA, wioślarka, olimpijczyk
EDF WYBRZEŻE SA, elektrociepłownia
ELEKTROMONTAŻ
ELMOR SA
ENDE FRIEDRICH WILHELM I, złotnik, jubiler
ENERGA
ENERGA DLA CIEBIE
FABIANI-MADEYSKA IRENA ZOFIA, historyk, bibliotekarka
FAC BOLESŁAW, prozaik, poeta
FAHRENHEIT DANIEL GABRIEL, fizyk
FALOWCE
FEDERAL-MOGUL BIMET SA
FIGLAROWICZ STEFAN, fotograf
FIROGA, osiedle
FORSTER ALBERT MARIA, gauleiter Gdańska
FRANCKENBERGER ANDREAS, rektor Gimnazjum Gdańskiego
FREGATA SPÓŁKA AKCYJNA
FUNDACJA CENTRUM SOLIDARNOŚCI
GABIG-CIMIŃSKA MAGDALENA, profesor Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN
GAZOWNIE
GDANIEC PAWEŁ BOLESŁAW, działacz gdańskiej Polonii, patron ulicy
GDAŃSK, BBC, drobnicowiec (2009)
GDAŃSK, ORP (1964)
GDAŃSK, bahamski masowiec (1984)
GDAŃSK, pełnomorski parowiec (1900)
GDAŃSKA INFRASTRUKTURA WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNA
GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA
GDAŃSKA WYŻSZA SZKOŁA HUMANISTYCZNA
GDAŃSKIE ZAKŁADY TELEELEKTRONICZNE TELKOM-TELMOR
GDAŃSKI OBSZAR METROPOLITALNY
GDAŃSK (ex „Danzig”), pogłębiarka czerpakowa (1877)
GDAŃSK (ex „Danzig”), prom kolejowy (1907)
GDAŃSK (ex „Danzig”), stalowy holownik parowy (1897)
GDAŃSK II, pojazdowiec (1983)
GEDANIA, jacht polarny (1975)
GEDANIA, kolejowy prom portowy (1926)
GEDANIA, zbiornikowiec (1920)
GEDANOPEDIA
GIMNAZJUM AKADEMICKIE
GOLDEN LIFE, zespół rockowy
GONDEK LESZEK JAN, profesor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
GOSZCZURNY STANISŁAW, literat, dziennikarz
GRABSKI STEFAN, inżynier, radny
GRALATH THEODOR LUDWIG, uczony
GRESZKIEWICZ JERZY, żołnierz, olimpijczyk
GROENING BRUNO, uzdrowiciel
GRUPA G-5
GRUPA LOTOS
GRUSZECKI WOJCIECH, działacz opozycji demokratycznej, honorowy obywatel Gdańska
GRZELAK PIOTR, wiceprezydent Gdańska
GRZONKA ZBIGNIEW, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
GUZOWSKA IWONA KAMILA, bokserka, posłanka
GÓRA KOŚCIUSZKI
GÓRKI WSCHODNIE
GÓRKI ZACHODNIE
GÓRSKI JANUSZ, profesor Akademii Sztuk Pięknych
GÓRZYNA
GŁÓDŹ SŁAWOJ LESZEK, arcybiskup gdański
HALL KATARZYNA, wiceprezydent Gdańska, minister
HAMADYK ŁUKASZ MARIUSZ, samorządowiec, radny
HANSESTADT DANZIG, norweski prom motorowy
HANZA
HEROLD GDAŃSKI, biuletyn
HEUBUDE, holownik bunkrowy
HEUSER OTTO, rektor Technische Hochschule Danzig
HODYSZ ADAM, oficer Służby Bezpieczeństwa, działacz opozycji
HOSPICJUM IM. KS. EUGENIUSZA DUTKIEWICZA SAC
HUBER TYTUS MAKSYMILIAN, profesor Politechniki Gdańskiej
INSTYTUT BUDOWNICTWA WODNEGO PAN W GDAŃSKU
INSTYTUT MASZYN PRZEPŁYWOWYCH PAN
JAHN JOHN, rektor Technische Hochschule Danzig
JANKOWSKI HENRYK, ksiądz
JAWORSKI PAWEŁ MARCIN, przedsiębiorca, radny
JAŚKIEWICZ STEFAN, pedagog, radny
JAŚKOWY MŁYN
JONGE GERHARD de, rektor Technische Hochschule Danzig
KAMIENNY MŁYN
KAMIŃSKI MAREK, podróżnik
KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH I ADWOKATÓW GŁUCHOWSKI, SIEMIĄTKOWSKI, ZWARA I PARTNERZY
KAPLICA ŚW. GERTRUDY
KARCZEMKI
KAŹMIERCZAK JÓZEF, konstruktor, pracownik Politechniki Gdańskiej
KIEŁPINEK
KIEŁPINO GÓRNE
KILARSKI MACIEJ, historyk sztuki, konserwator, patron gdańskiej ulicy
KINO KOSMOS
KINO KREWETKA
KINO PASSAGE THEATER
KLUKOWO
KOKOSZKI
KOLUMNA ALEKSANDER, lektor języka polskiego
KOMOROWSKA JADWIGA
KOSAKOWSKI SŁAWOMIR, radny
KOSEDOWSKI LESZEK MARIAN, bokser, olimpijczyk
KOSTECKI MAREK STANISŁAW, działacz sportowy, radny
KOSYCARZ ZBIGNIEW, fotoreporter
KOTLARZ PIOTR WOJCIECH, pisarz
KOWALCZYS ANDRZEJ PAWEŁ, samorządowiec, radny
KOWALE
KOWALEWSKI TADEUSZ, pedagog, radny
KOŁODZIEJCZYK ALEKSANDER MARIAN, rektor Politechniki Gdańskiej
KOŚCIAŃSKA-SZCZEPIŃSKA CZESŁAWA HELENA, wioślarka, olimpijczyk
KOŚCIELAK ZDZISŁAW TADEUSZ
KRAKOWIEC
KRAWCZYK HENRYK, rektor Politechniki Gdańskiej
KRZYSZTOFIAK MIROSŁAW, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
KRZYŻANOWSKI JERZY, profesor Politechniki Gdańskiej, radny
KRZYŻ GDAŃSKI, order
KUBICKI BRONISŁAW, restaurator
KUKAWKA
KUKLIŃSKI JERZY, historyk, muzealnik
KURAN-BOGUCKA IRENA, artystka grafik, poetka
KURECKA MARIA, pisarka, patronka gdańskiej ulicy
KURKIEWICZ GRZEGORZ LEON, dziennikarz, publicysta
KUSZEWSKI JÓZEF, dyrektor muzeów
KWAPIŃSKI MARIAN, dyrektor Muzeum Archeologicznego
KŁODNO
LAMMEK BERNARD, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
LAPIDARIUM ORUŃSKIE
LEFEBVRE FRANÇOIS JOSEPH, marszałek napoleoński, książę Gdańska
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, VI
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, X
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, XV
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, XVIII
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, XXIV
LIEPMANN MORITZ, prawnik
LIMO, grupa kabaretowa
LINK TADEUSZ, fotograf
LIPCE
LIPNIK
LIPOWICZ ROMAN, profesor Politechniki Gdańskiej, patron gdańskiej ulicy
LODZIŃSKA EMILIA, radna
LONZA-NATA, holding
LORENZ HANS, radny, rektor Technische Hochschule Danzig
LUBOMSKI ALEXANDER, ksiądz
MAKSYMIUK ZBIGNIEW, dyrekor Zrządu Saur Neptun Gdańsk
MALICKI LONGIN, etnograf, muzealnik
MARKOWSKI ZBIGNIEW, przedsiębiorca
MARTYRER EGON, rektor Technische Hochschule Danzig
MATARNIA
MATEMBLEWO
MATHESIUS JOHANN, profesor Gimnazjum Akademickiego
MATYSIK STANISŁAW, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
MEDAL PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA
MEDAL ŚWIĘTEGO WOJCIECHA
MEIDEBURG JOHANN, rajca Głównego Miasta Gdańska
MICHOŃ JAN, obrońca Poczty Polskiej, honorowy obywatel Gdańska, patron gdańskiej ulicy
MIGOWO
MILEWSKI BERNARD, radny, działacz gdańskiej Polonii, patron gdańskiej ulicy
MNISZKI
MOST CIESIELSKI
MOST CZERWONY
MOST KAMIENIARSKI
MOST KAPUŚCIANY
MOST KOLEJOWY NAD MOTŁAWĄ
MOST ŁOSTOWICKI
MOTŁAWA
MROCZKIEWICZ MAGDALENA URSZULA, florecistka, olimpijczyk
MUZEUM ARCHIDIECEZJI W OLIWIE
MĘKAL TADEUSZ, urzędnik, radny
NAGÓRSKI STANISŁAW FELIKS, ksiądz, działacz społeczny
NAVIMOR, przedsiębiorstwo
NAWOTKA WŁODZIMIERZ, dyrektor Państwowej Opery Bałtyckiej
NEC TEMERE, NEC TIMIDE
NIECKO SŁAWOMIR ANTONI, nauczyciel, menedżer, radny
NIEDŹWIEDNIK
NIEGOWO
NIERODA ADAM, samorządowiec, radny
NOWACKI WITOLD, prorektor Politechniki Gdańskiej
NOWIEC
NOWOSIELSKI ROMAN, sędzia
NOWY HEL
NOWY ŚWIAT
OBWODNICE
OGRYCZAK APOLONIA, działaczka gdańskiej Polonii, patronka gdańskiej ulicy
OGRYCZAK ROMAN, działacz gdańskiej Polonii, patron gdańskiej ulicy
OKOŃSKI ZBIGNIEW WOJCIECH, radny, minister
OLECHNOWICZ PAWEŁ, dyrektor generalny Grupy LOTOS
OLIVA, drobnicowiec
OLIVIA, klub sportowy
OLIWA, drobnicowiec
OLSZEWSKI RYSZARD, radny, poseł
OPŁYW MOTŁAWY
ORUŃSKIE PRZEDMIEŚCIE
OSIEDLE WOJSKA POLSKIEGO
OSOWA
OSTROWSKA RÓŻA, pisarka, patronka gdańskiej ulicy
OSTRÓŻEK
OWCZARCZAK AGNIESZKA MARIA, radna
OWCZARNIA
PASANIL, zakład przemysłowy
PAWŁOWICZ WIESŁAWA KATARZYNA, pedagog, radna
PAŁAC MŁODZIEŻY
PELCZAR ANDRZEJ, profesor, matematyk
PELCZAR MARIA RYTA, dyrektor Biblioteki Gdańskiej PAN
PENSON JOANNA, profesor Akademii Medycznej w Gdańsku
PIECKI
PISKORSKI MAREK, architekt, radny
PIWO GDAŃSKIE
PLEBANKA
POHLHAUSEN ERNST, rektor Technische Hochschule Danzig
POLITECHNIKA GDAŃSKA, masowiec
POLSKA AKADEMIA NAUK
POMIANOWSKI KAROL, profesor Politechniki Gdańskiej
POMIERSKI JAN KANTY, lekarz, działacz gdańskiej Polonii
POMNIK ANDRZEJA GRUBBY
POMNIK JANA HEWELIUSZA (skwer przy Wielkim Młynie)
POMNIK JANA PAWŁA II (ul. Profesorska)
POMNIK JERZEGO KUHNBAUMA (Żabianka)
POMNIK KSIĘCIA MŚCIWOJA II
POMNIK KSIĘCIA ŚWIĘTOPEŁKA (na skwerze przy ul. Szerokiej)
POMNIK KSIĘCIA ŚWIĘTOPEŁKA (w Parku Oliwskim)
POMNIK MARIANA GÓRECKIEGO
POMNIK MARII KONOPNICKIEJ
POMNIK REGIMENTU DIERICKEGO (Grodzisko)
POMNIK ROBERTA SZEWALSKIEGO
POMNIK TADEUSZA ZIÓŁKOWSKIEGO (w Nowym Porcie)
POMNIK WIĘŹNIÓW PODOBOZU STUTTHOF W KOKOSZKACH
POMNIK ŻOŁNIERZY ROSYJSKICH
POMNIK „BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY”
POMNIK „STÓŁ NAPOLEONA”, Grodzisko
POMORSKIE FORUM NA RZECZ WYCHODZENIA Z BEZDOMNOŚCI
PONIEWIERSKI PIOTR, bankowiec, radny
POŻAKOWSKA JADWIGA, artysta plastyk, scenograf
PRAWOSŁAWNA PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA CUDOTWÓRCY
PROGRAM 10+
PRUSAKOWSKA-GAJDA HANNA ELŻBIETA, florecistka, olimpijczyk
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT CZERPALNYCH I PODWODNYCH
PRZEGALINA
PRZERÓBKA
PRZYMORZE
PTASZNIKI
PŁAŻYŃSKI KACPER, prawnik, polityk
RAJSKI WOJCIECH JÓZEF, dyrygent, profesor Akademii Muzycznej
REGIONALNE CENTRUM INFORMACJI I WSPOMAGANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
REYGER GOTTFRIED, botanik, astronom
REZERWATY PRZYRODY
RINGER JERZY, dziennikarz
RODZEWICZ JAROSŁAW ANDRZEJ, florecista, olimpijczyk
ROSIEK STANISŁAW, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wydawca
ROSIŃSKI WOJCIECH, koszykarz, olimpijczyk
ROTMANKA
ROWIŃSKI HENRYK KAZIMIERZ, radny
RUDNIKI
RUDNO
RUDOWICZ BRONISŁAW, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
RYBICKA-GRZYWACZEWSKA BOŻENA, działaczka opozycji demokratycznej
RYBICKA MAŁGORZATA, działaczka społeczna, pedagog
RYBICKI MIROSŁAW BOGDAN, działacz opozycji demokratycznej
RYBICKI SŁAWOMIR PIOTR, działacz opozycji demokratycznej, polityk
RYMARZ EDWIN, pedagog, muzyk, kompozytor
RĘBIECHOWO
SADOWSKI ZBIGNIEW, radny
SALAMĄDRY WIKTOR, inżynier automatyk, radny
SAMPŁAWSKI HENRYK, wykładowca Politechniki Gdańskiej
SARNOWSKA-JACKOWSKA KRYSTYNA MARIA, historyk sztuki, radna
SAWLEWICZ JÓZEF, prorektor Akademii Medycznej w Gdańsku
SCHLÜTER ANDREAS, artysta rzeźbiarz, budowniczy
SCHOTT ANDREAS, ławnik, historyk
SCHULTZ DANIEL jr, artysta malarz
SCHULZE-PILLOT GERHARD, rektor Technische Hochschule Danzig
SIELATYCKI GRZEGORZ, radny
SIENKIEWICZ EWA, wiceprezydent Gdańska
SIKORA STANISŁAW, działacz turystyczny, radny
SKARBEK JACEK, radca prawny
SKONKA CZESŁAW, działacz społeczny
SMĘGORZYNO
SOCIETAS LITTERARIA CUIUS SYMBOLUM VIRTUTIS ET SCIENTIARUM INCREMENTA
SPÓŁDZIELNIA PRACY USŁUG WYSOKOŚCIOWYCH „ŚWIETLIK”
SREBRZYSKO
STADION DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA ZASPIE
STELMASIEWICZ ANDRZEJ, przedsiębiorca, animator kultury, radny
STOCZNIA DANZIG-KÖNIGLICHE MASCHINENBAUINSPEKTION
STOCZNIOWIEC
STOWARZYSZENIE PIŁKI RĘCZNEJ WYBRZEŻE GDAŃSK
STRAJK W STOCZNI GDAŃSKIEJ 14 VII 1958
STREMME HERMANN, rektor Technische Hochschule Danzig
STRZYŻA
STYPENDIUM NAUKOWE PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA IM. GABRIELA DANIELA FAHRENHEITA
SUPŁATOWICZ STANISŁAW
SYSTEM INFORMACJI O MIEŚCIE
SZANTY POD ŻURAWIEM
SZERSZEŃSKI JERZY, inżynier, radny
SZULC WACŁAW
SZULKIN PAWEŁ, rektor Politechniki Gdańskiej
SZYDŁOWSKI ANDRZEJ, mistrz piekarsko-cukierniczy, radny
SZYMAŃSKI KAZIMIERZ, działacz gdańskiej Polonii
TILGNER DAMAZY JERZY, profesor Politechniki Gdańskiej
TOEPLITZ MAKSYMILIAN, kupiec
TOMASZEWSKI WACŁAW, profesor Politechniki Gdańskiej
TOWARZYSTWO LITERACKIE (1835–1877)
TRAMWAJE
TROJANOWSKI STEFAN JÓZEF, kompozytor, dziennikarz, dyrygent
TRUS JANUSZ, dziennikarz radiowy i telewizyjny
TRZY NORTY
TUGE-ERECIŃSKA BARBARA KRYSTYNA, dyplomata
TUREK WOJCIECH, dziennikarz, radny
TUSK BRONISŁAW, rzeźbiarz
UBERTOWSKI ANDRZEJ JÓZEF, przedsiębiorca
UJEŚCISKO
URBANOWICZ WITOLD JAN, profesor Politechniki Gdańskiej
VOLCKMAR NICOLAUS, kaznodzieja, pedagog
VOLMAR ERICH, architekt, konserwator miejski
WACHSTURMBANN EIMANN SS, jednostka do zadań specjalnych
WAGENER AUGUST, rektor Technische Hochschule Danzig
WARTZMANN BARTHOLOMÄUS, kupiec, kronikarz
WERYHA-WYSOCZAŃSKI JAN DE, rzeźbiarz
WIEN MAX WERNER CARL, profesor Technische Hochschule Danzig
WINDORBSKI CEZARY
WINNICA
WINNIK
WIRSKA ANNA, pedagog, radna
WIĘCKOWSKI JÓZEF, profesor Politechniki Gdańskiej
WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
WOŁEK TOMASZ, historyk, publicysta
WYDAWNICTWO MORSKIE
WYROBEK ROMAN FELIKS, działacz gdańskiej Polonii, działacz polonijny, fotografik
WYSPA SOBIESZEWSKA
WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA
WYŻSZA SZKOŁA TURYSTYKI I HOTELARSTWA
WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA
WZGÓRZE MICKIEWICZA
ZABORNIA
ZARĘBSKI JAN STANISŁAW, przedsiębiorca, marszałek województwa pomorskiego
ZAWROTY
ZDANOWICZ MIROSŁAW
ZIELIŃSKA-GŁĘBOCKA ANNA MARIA, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
ZIEMIA GDAŃSKA, statek
ZWIĄZEK MIAST BAŁTYCKICH
ZŁOTA KARCZMA
ŁASIŃSKI WIESŁAW, rektor Akademii Medycznej w Gdańsku
ŁAWY CHLEBOWE
ŁAWY MIĘSNE
ŁOCHWICKI MAREK, producent
ŁOPIŃSKI MACIEJ, dziennikarz, polityk
ŁOSTOWICE
ŚLIWIŃSKI ANTONI SYLWESTER, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego
ŚLIWIŃSKI BŁAŻEJ, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
ŚNIADEK JANUSZ, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność
SPIS TABEL:
Dane techniczne SMS „Danzig”
Dyrektorzy Instytutu Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku
Dyrektorzy Instytutu Maszyn Przepływowych PAN
Dyrektorzy PAN BG
Gdańscy Darczyńcy Roku
Gdańscy Społecznicy Roku
Historia rozgrywek SPR Wybrzeże Gdańsk
Hotele do 1945 roku*
Hotele po 1945 (wybór)
Jednostki pomocnicze według stanu z 2007 roku
Jednostki pomocnicze według stanu z 2011 roku
Jednostki urbanistyczne według stanu z 2007 roku
Kapelani wojskowi kościoła garnizonowego św. Apostołów Piotra i Pawła
Laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego
Liczba ludności dzielnicy Olszynka
Liczba ludności dzielnicy Piecki–Migowo
Liczba ludności dzielnicy Śródmieście
Liczba ludności dzielnicy Wzgórze Mickiewicza
Liczba uczniów zapisanych do Gimnazjum Akademickiego w latach 1798–1814
Marszałkowie województwa pomorskiego
Nagrody główne na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki
Okręgi wyborcze w latach 2006–2010
Proboszczowie kościoła Bożego Ciała w Pieckach
Proboszczowie kościoła św. Maksymiliana Kolbe
Proboszczowie kościoła Chrystusa Zbawiciela
Proboszczowie kościoła Chrystusa Odkupiciela
Proboszczowie kościoła garnizonowego św. Apostołów Piotra i Pawła
Proboszczowie kościoła św. Krzyża*
Proboszczowie kościoła św. Krzyża*
Proboszczowie parafii polskokatolickiej kościoła Bożego Ciała
Przewodniczący i prezesi PAN Oddziału w Gdańsku w latach 1980–2013
Rektorzy Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej
Stacje i przystanki SKM. Gdańsk Główny – Nowy Port
Studencki Komitet Strajkowy Uniwersytetu Gdańskiego 1988
Stypendia Naukowe Prezydenta Miasta Gdańska im. Daniela Fahrenheita
Trenerzy SPR Wybrzeże Gdańsk
Ulice Brzeźna
Ulice Chełma
Ulice dzielnicy Aniołki
Ulice dzielnicy Brętowo
Ulice dzielnicy Kokoszki
Ulice dzielnicy Matarni
Ulice dzielnicy Olszynka
Ulice dzielnicy Orunia-Święty Wojciech-Lipce
Ulice dzielnicy Osowa
Ulice dzielnicy Rudniki
Ulice dzielnicy Ujeścisko–Łostowice
Ulice dzielnicy Wyspa Sobieszewska
Ulice Jasienia
Ulice Krakowca
Ulice Letnicy
Ulice Młynisk
Ulice Nowego Portu
Ulice Oliwy
Ulice Przeróbki
Ulice Przymorza Wielkiego
Ulice Przymorza Wielkiego
Ulice Siedlec
Ulice Stogów
Ulice Strzyży
Ulice Suchanina
Ulice Wrzeszcza Dolnego
Ulice Wrzeszcza Dolnego
Ulice Żabianki
Wojewodowie pomorscy
Zaspa-Rozstaje. Ulice
Zaspa-Rozstaje. Ulice
⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania