MAKSYMIUK ZBIGNIEW, dyrektor Zarządu Saur Neptun Gdańsk

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Zbigniew Maksymiuk


ZBIGNIEW MAKSYMIUK (ur. 1 X 1958 Gdańsk), inżynier ochrony środowiska, absolwent Politechniki Gdańskiej w 1983 roku, współtwórca nowoczesnych wodociągów gdańskich. Od 1983 zatrudniony w Okręgowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. W 1991 został jego dyrektorem naczelnym i odegrał ważną rolę w przygotowaniach do prywatyzacji. Uczestnik negocjacji Miasta Gdańska z francuską grupą Saur, po których w 1992 powstała spółka Saur Neptun Gdańsk. Objął w niej stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa. W latach 2001–2011 prezes zarządu i dyrektor generalny.

Pod jego kierownictwem firma uległa modernizacji technicznej i organizacyjnej, stała się liderem branży w Polsce. Marka Saur Neptun Gdańsk w kwietniu 2010 otrzymała nominację do Światowej Nagrody Wody jako jedna z 10 najlepszych firm wodociągowych na świecie. Członek Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego Wojewody Pomorskiego, członek prezydium Zarządu Głównego Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, prezes Pomorskiego Forum Wodociągowego, wiceprezes i w okresie 1992–2011 członek Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, od 2012 Honorowy Członek Izby. Reprezentował polskie firmy wodociągowe w zarządzie Eureau (Europejskie Stowarzyszenie Wody).

W 2001 otrzymał tytuł Biznesmena Roku „Dziennika Bałtyckiego”, w 2003 Złotego Inżyniera „Przeglądu Technicznego”, w tym samym roku znalazł się na liście najlepszych polskich menedżerów tygodnika „Wprost”. Laureat Medalu Prezydenta Miasta Gdańska w 2007 i Komisji Edukacji Narodowej. W 2009 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. RED

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania