STANISZEWSKI JACEK, artysta malarz, muzyk

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Plakat festiwalu muzycznego „Metropolia jest OKEY!” autorstwa Jacka Staniszewskiego
Hasło powstało dzięki Miastu Gdańsk
Partner redakcji

JACEK STANISZEWSKI (ur. 1957 Lębork), artysta malarz, muzyk. W latach 1977–1984 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Projektowej gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych ( Akademia Sztuk Pięknych), dyplom obronił w Pracowni Grafiki Jerzego Krechowicza. Od 1984 wykładowca ASP, początkowo w Pracowni Grafiki Projektowej na Wydziale Grafiki, następnie stworzył i prowadzi Pracownię Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki.

Od 1982 prowadzi również niezależną działalność muzyczną. W 1983 wraz z Janem i Michałem Erszkowskimi oraz Larrym Okey Ugwu współzałożyciel sopockiego zespołu International Roots Reggae Band. Także założyciel zespołów The Plemniors i Chlupot Mózgu (1997). Gościnnie występował z Galago, Sun’s Vibration i Bifara Hory Zont, między innymi podczas 7. Fląder Pop Festiwal w Gdańsku w 2009.

W latach 1986-2005 wykonał ponad 300 plakatów do wystaw, spektakli teatralnych i koncertów. Jest autorem Drogi Krzyżowej wykonanej na zamówienie zakonu Kamilianów w Warszawie. Zaprojektował szatę graficzną płyt zespołów: Bielizna, Apteka, Ego, Blenders, Ścianka, Centrala, Miasto Mężczyzn, Czan, Mordy, Kury, Łoskot. W 1998 na 100 billboardach w Warszawie prezentowane były trzy autorskie projekty z cyklu „Wild Life is Us – Dzikie życie to my”.

Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą. ABI

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania