SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Szkoła Podstawowa nr 12

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12, ul. Człuchowska 6, Ujeścisko. Powołana 1 IX 2008, w budynku powstałym w latach 2007–2008, ukończonym w czerwcu 2008. Koszt inwestycji wyniósł prawie 34 mln zł. Gmach, o powierzchni użytkowej 8312 m², mieści 25 pomieszczeń do nauki i dostosowany jest w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleks sportowy składa się z sali gimnastycznej z trybunami, sali gimnastycznej dla oddziałów od zerówki do klas III, a także czterech salek do gimnastyki korekcyjnej. W szkole znajdują się również cztery sale świetlicowe.

Logo szkoły przedstawia kontur gdańskich zabytków w kolorze żółtym – Żurawia i kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, po prawej stronie widnieje nazwa szkoły w kolorze niebieskim.

SP nr 12 promuje profilaktykę zdrowotną, wolontariat i ekologię. Została przyjęta do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, otrzymała Certyfikat Wojewódzki Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Brała udział w ogólnopolskich programach „Owoce w szkole” i „Mleko w szkole”. W 2008 otrzymała tytuł „Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym”, a także certyfikat „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”, certyfikat „Szkoła przyjazna osobom niewidomym”, „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” w kategorii szkół podstawowych, tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” oraz tytuł „Szkoły w Chmurze Firmy Microsoft”. Ponadto uczestniczy w miejskiej akcji „Rowerowy maj” i „Programie edukacji morskiej”.

Funkcjonują liczne zajęcia pozalekcyjne na poziomie oddziałów, między innymi koło szachowe, koło ortograficzne, koło dziennikarskie, pierwsza pomoc przedmedyczna, zajęcia plastyczne, nauka śpiewu i gry na instrumentach, Dziecięcy Zespół Teatru Lalek, gry planszowe, matematyka na wesoło, chemik na medal. Prowadzone są także zajęcia z robotyki. W ramach Amatorskiej Ligii Siatkówki Rodziców (ALSR) działa drużyna „Dystrykt 12”, która zajęła I miejsce w sezonie rozgrywek 2018/2019. Wydawano gazetkę szkolną „Szczęśliwa 12”, działa radiowęzeł szkolny. Na terenie placówki powstało nowe boisko szkolne, sfinansowane przez miasto Gdańsk.

W 2018 wokół szkoły dokonano wymiany odwodnia terenu oraz wymiany nawierzchni placu zabaw. 24 X 2018 obchodzono jubileusz 10-lecia szkoły, w 2019 miała miejsce pierwsza edycja projektu „Budżet Uczniowski”.

W roku szkolnym 2019/2020 w szkole funkcjonowały 52 oddziały, w tym: cztery oddziały przedszkolne, pięć oddziałów pierwszych, cztery oddziały drugie, sześć oddziałów trzecich, pięć oddziałów czwartych, osiem oddziałów piątych, dziewięć oddziałów szóstych, pięć oddziałów siódmych i sześć oddziałów ósmych.APSS

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 12
Lata Imię i nazwisko
1 IX 2008 – Iwona Furmańczuk
APSS
⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania