TOWARZYSTWO IM. FRYDERYKA CHOPINA

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Recital Stanisława Drzewieckiego

TOWARZYSTWO IM. FRYDERYKA CHOPINA (TIFC), ul. Gnilna 3. Powstało w 1934 w Warszawie jako organizacja, której celem jest szerzenie i pogłębianie wiedzy o Fryderyku Chopinie oraz upowszechnianie jego twórczości. Gdańskie Koło TIFC powstało na początku lat 50. XX wieku staraniem Tomasza Szyfersa, nauczyciela szkoły muzycznej w Gdyni, skupia 43 członków, przedstawicieli środowiska muzycznego Trójmiasta. Ściśle współpracuje z gdańskimi instytucjami i stowarzyszeniami kultury oraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu.

Swoje cele realizuje, organizując imprezy: cykl koncertów w Sali Mieszczańskiej Ratusza Starego Miasta, coroczny dwudniowy Festiwal Muzyki Kameralnej skierowany do uczniów trójmiejskich szkół muzycznych II stopnia oraz studentów gdańskiej Akademii Muzycznej, Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim (miejscu pobytu Fryderyka Chopina).

W 2010 zainaugurowano festiwal Muzyka Chopina na Przedprożach Gdańskich Kamienic, w czasie którego artyści (ponad 100 muzyków) grają na otwartej przestrzeni, zbliżając w ten sposób swoją sztukę do mieszkańców miasta i odwiedzających go turystów. W 2009 otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego ( organizacje pozarządowe). JRB

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania