STOWARZYSZENIE STARA OLIWA

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Dom Bramny, początek XX wieku
Dom Bramny, 2010
Wręczenie Nagrody im. Lecha Bądkowskiego Stowarzyszeniu Stara Oliwa, 2009


STOWARZYSZENIE STARA OLIWA, Stary Rynek 15. Powstało w 1997, jego misją jest rewitalizacja zabytkowego zespołu Oliwy, rozumiana jako proces społeczno-ekonomiczny, w którym świadomie uczestniczy społeczność lokalna. Stawia sobie za cel budowanie zrębów społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację, konstruktywny dialog, współpracę i wymianę doświadczeń także z uczelniami wyższymi, w tym poza granicami Polski, promocję działań pozytywnych. Jako przykład podawany jest przypadek siedziby stowarzyszenia, Domu Zarazy w Oliwie (Dom Bramny, klasztor cystersów w Oliwie), doprowadzonego własnym sumptem z ruiny do stanu używalności.

Oferta stowarzyszenia jest komplementarna, adresowana do wszystkich grup wiekowych i zawodowych, umożliwia udział, samorealizację w siedzibie stowarzyszenia w „dyscyplinach artystycznych i intelektualnych” (muzyka, poezja, malarstwo, teatr, filozofia, architektura), poprzez porady prawne, działalność edytorską i poprzez spotkania integracyjne.

Dwukrotnie uznane za najlepszą organizację pozarządową regionu gdańskiego i wyróżnione przez wojewodę pomorskiego Nagrodą Bursztynowego Mieczyka. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego za rok 2008 ( organizacje pozarządowe). JRB

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania