GIMNAZJUM NR 25

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Gimnazjum nr 25

GIMNAZJUM NR 25, ul. Kościuszki 8B, Wrzeszcz. Powstało 1 IX 1999 roku w związku z powołaniem Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego (ZKPiG) nr 18, składającego się z Gimnazjum nr 25 i Szkoły Podstawowej (SP) nr 31. Po likwidacji SP nr 31, która nastąpiła 31 VIII 2002 roku, rozwiązano ZKPiG nr 18. Od tego czasu w budynku funkcjonowało wyłącznie gimnazjum.

W 2004 roku wprowadzono nauczanie dwujęzyczne (z wykładowym językiem angielskim). 6 XII 2011 otwarto boisko szkolne, zmodernizowane w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”, a dwa lata później wprowadzono dziennik elektroniczny. W roku szkolnym 2015/2016 gimnazjum uzyskało tytuł Szkoły Sukcesu przyznawany przez Instytutu Badań Edukacyjnych. W 2015 uplasowało się na pierwszym miejscu wśród gdańskich szkół publicznych pod względem liczby laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, a w rankingu wojewódzkim zajęło czwarte miejsce.

Placówka prowadziła wymiany uczniów ze szkołami z Turcji, Grecji, Włoch, Węgier, Niemiec, Irlandii Północnej, Malty i Hiszpanii, a także współpracowała z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Gimnazjum otrzymało certyfikat przynależności do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, Pomorskie Certyfikaty Jakości Edukacji, certyfikat „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”, certyfikat „Szkoła z Klasą” oraz European Language Label. W szkole ukazywała się gazetka „Szkolny Rzep”. Promowano języki obce, zdrowy tryb życia, sport (między innymi teakwondo i cheerleading). Działalność prowadziły organizacje uczniowskie, takie jak Szkolny Klub Żeglarski „Spinaker”, Szkolne Koło Turystyczne „Kluka”, Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża, Klub Turystyki Aktywnej „Azymut” oraz Klub Sportowy „Atleta”. W gimnazjum funkcjonował także radiowęzeł. Szkoła posiadała logo w kolorze granatowym, przedstawiające trzy czwarte koła z umieszczonym w centrum napisem „Gimnazjum 25” i otwartą księgą u dołu.

1 IX 2017 roku wstrzymano nabór do klas pierwszych. Gimnazjum przekształcono w nowe X Liceum Ogólnokształcące (LO) z klasami dwujęzycznymi. Klasy drugie i trzecie kontynuowały naukę do czasu wygaszenia działalności placówki. W roku szkolnym 2018/2019 w siedmiu klasach trzecich uczyło się 160 uczniów. Łącznie w X LO i oddziałach gimnazjalnych zatrudnionych było 54 nauczycieli, trzech pracowników administracji i dwunastu pracowników obsługi. APSS


Dyrektorzy Gimnazjum nr 25
Lata Imię i nazwisko
1999–2017 Anna Mrotek
2017– Anna Meller*
*Dyrektor X LO z oddziałami Gimnazjum nr 25.
APSS
⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania