GDAŃSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Prezes GOT Łukasz Wysocki, 2014 – 1 IV 2020
Hasło powstało dzięki Miastu Gdańsk
Partner redakcji

GDAŃSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA (GOT), założona w 2002 z siedzibą przy ul. Uczniowskiej 22 w Gdańsku-Letnicy. GOT ma status lokalnej organizacji turystycznej i zrzesza podmioty prawne oraz przedsiębiorców turystycznych i inne osoby zaangażowane w rozwój turystyki w Gdańsku. W 2015 zrzeszał ponad 130 członków, wśród nich również Miasto Gdańsk.

Podstawą działania organizacji jest statut przyjęty na zebraniu założycielskim w 2002, który określa cele i kierunki jej działania. Na tej podstawie GOT realizuje zadania związane z prowadzeniem informacji turystycznej, promocją miasta w kraju i na arenie międzynarodowej oraz w zakresie turystyki biznesowej dla całego województwa pomorskiego. Regularnie reprezentuje Gdańsk na targach, konferencjach i seminariach w kraju i za granicą.

Najważniejszymi przedsięwzięciami GOT-u są m.in. Konferencja Nowe Trendy w Turystyce, Karta Turysty, Szlak Gdańskich Lwów wraz z Hewelionem – postacią gdańskiego lwa, bohatera szlaku turystycznego zainicjowanego w 2015, którego figurki, wykonane z brązu przez gdańskiego artystę rzeźbiarza Tomasza Radziewicza, zostały zlokalizowane w najbardziej charakterystycznych miejscach Gdańska. Zob. też Gdańska Centrala Informacyjna. MBR BB

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania