AUTOGRAF-POST, pismo

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Okładka „Autografu”, 2018, nr 1

„AUTOGRAF-POST. Literatura. Sztuka. Krytyka. Życie społeczne”, „AUTOGRAF”, dwumiesięcznik literacko-społeczny, ukazujący się od czerwca 1995 roku z numeracją kontynuującą „Autograf”. Od nr. 36 powrócono do pierwotnego tytułu. Wydawany przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki z siedzibą przy ul. Chlebnickiej 2.

Pierwszych pięć numerów (25–30) sfinansował Piotr Kotlarz oraz wpływy z reklam. Wspomagany nieregularnie przez dotacje Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdańska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miejsce wydania: Gdańsk, nr. 36–51: Gdańsk i Sopot, od nr. 52: Gdańsk i Słupsk.

Do 2012 redagowany jednoosobowo przez Andrzeja Krzysztofa Waśkiewicza, choć w stopce figurują jako redaktorzy także Piotr Kotlarz (nr. 25–39) i Alina Kietrys (nr. 34–58). Zamieszcza prozę i poezję (czasem także dramat), eseistykę, teksty krytyczne i recenzje autorów z całej Polski, wiele miejsca poświęca debiutantom. Publikuje laureatów konkursów poetyckich.

Wydawany w wersji czarno-białej, od nr. 110 (lipiec–sierpień 2010) okładka w kolorze. Po śmierci Andrzeja Waśkiewicza (2012) redagowany do 2016 jednoosobowo przez Annę Sobecką-Waśkiewicz, następnie przez zespół (Anna Boros, Wojsław Brydak, Beniamin Koralewski, Katarzyna Sitarz), kiedy zasadniczo zmienił się kształt graficzny pisma. Od 2018 redaktorem naczelnym jest Wojsław Brydak. ASW

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania