CHABIOR MONIKA, zastępczyni prezydenta Gdańska do spraw rozwoju społecznego i równego traktowania

Z Encyklopedia Gdańska
Wersja Blazejsliwinski (dyskusja | edycje) z dnia 10:54, 8 wrz 2022

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Monika Chabior

MONIKA CHABIOR (ur. 27 I 1980 Gdynia), socjolożka, menadżerka, zastępczyni prezydenta Gdańska do spraw rozwoju społecznego i równego traktowania. Córka Dariusza i Aliny. W 1998 ukończyła III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. W latach 1999–2004 studiowała socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas studiów była wolontariuszem Amnesty International Polska, po studiach pracowała w Londynie, w charakterze community and education officer, koordynując projekty artystyczne i edukacyjne z Discovery Childrens' Centre. Realizowała między innymi projekt Connecting Stories, ukierunkowany na budowanie spójności społecznej.

W latach 2008–2009 pracowała w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, na stanowisku inspektora do spraw projektów społecznych w Biurze Prezydenta do Spraw Sportu i EURO 2012. Koordynowała Polski Program Odpowiedzialności Społecznej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, pracując w Spółce PL.2012, w tym projekt Respect, w którym działały organizacje pozarządowe z Polski i Ukrainy. Jednym z jej zadań była także realizacja projektu „Wolontariat. Włącz się!”, polegającego na aktywizacji społeczno-zawodowej osób nieaktywnych zawodowo, bezrobotnych i niepełnosprawnych w organizacjach sportowych, kulturalnych i publicznych.

W latach 2012–2015 była prezeską Zarządu Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, należącej do skarbu państwa i realizującej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki innowacyjny, ogólnopolski program sportowy „Nasz Orlik”. W 2015 ponownie podjęła współpracę z Urzędem Miejskim w Gdańsku jako koordynatorka gdańskiej grupy międzynarodowego projektu Urbact Change!. Od 2015 była ekspertką w dziale Projektów Obywatelskich Europejskiego Centrum Solidarności, brała udział w opracowaniu programów: Solidarność Codziennie, Culture for Local Development, Solidarity Here and Now.

Od 2018 pełniła funkcję koordynatora Puckiego Klubu Integracji Społecznej, w 2019 została wybrana przewodniczącą Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. W 2020 współorganizowała Strajki Kobiet w Pucku. Do listopada 2020 była zatrudniona na stanowisku ewaluatorki w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. 1 XII 2020 powołana została, w miejsce ustępującego Piotra Kowalczuka, na stanowisko zastępczyni prezydenta Gdańska do spraw edukacji i usług społecznych, od 9 III 2021 (po zmianie nazwy) – do spraw rozwoju społecznego i równego traktowania. Od 2021 współprzewodnicząca Gdańskiej Rady do spraw Równego Traktowania. RaKoBibliografia:
Wywiad z Moniką Chabior, korespondencja z kwietnia i lipca 2021.
Gębka-Scuffins Magdalena, Pucki Klub Integracji Społecznej (KIS) ruszył pełną parą i działa prężnie. Ale co to właściwie jest i kto może z niego skorzystać? https://puck.naszemiasto.pl/pucki-klub-integracji-spolecznej-kis-ruszyl-pelna-para-i/ar/c5-5162289.
Monika Chabior – gdański pedagog postępu?, 19 XI 2020, http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/pedagog-postepu.
Monika Chabior nowym zastępcą prezydent Gdańska, 10 XI 2020, https://nadmorski24.pl/aktualnosci/46844-monika-chabior-nowym-zastepca-prezydent-gdanska.
Monika Chabior za Piotra Kowalczuka. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydent Gdańska, 9 listopada 2020, https://www.gdansk.pl/wiadomosci/monika-chabior-za-piotra-kowalczuka-zmiana-na-stanowisku-zastepy-prezydent-gdanska,a,182821.
Monika Chabior zawodowo, 5 I 2019, http://monika-chabior.blogspot.com/.
Oto nowa wiceprezydent Gdańska! Monika Chabior zastąpiła Piotra Kowalczuka, 9 XI 2020, https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/piotr-kowalczuk-nie-jest-juz-wiceprezydentem-gdanska-zastapila-go-monika-chabior/yrx9cjm.
Puck jest kobietą. W poniedziałek drugi dzień protestu w centrum miasta. To będzie głośny spacer z garnkami, miskami i zniczami, 26 X 2020, https://puck.naszemiasto.pl/puck-jest-kobieta-w-poniedzialek-drugi-dzien-protestu-w/ar/c14-7965167.

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania