POMNIK MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Wrzeszcz, pl. Piłsudskiego

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Pomnik Miłosierdzia Bożego
Pomnik Miłosierdzia Bożego, inskrypcja na ścianie północnej
Pomnik Miłosierdzia Bożego, inskrypcja na ścianie południowej

POMNIK MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, na pl. Józefa Piłsudskiego we Wrzeszczu, obok jego pomnika. Wzniesiony z inicjatywy księdza Stefana Dudy, proboszcza kościoła Zmartwychwstania Pańskiego, upamiętniający poświęcenie obrazu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w tym kościele i 25-lecie pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Powstał ze składek Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Gdańskiej. Wniosek o postawienie pomnika, zgłoszony w 1999, uzyskał akceptację Rady Miasta 29 IV 2004. Pomnik, według projektu Czesława Gajdy, odsłonięto 6 VI 2004. W formie obelisku z rzeźbą Chrystusa, o wysokości 2,5 m, z napisem na froncie cokołu: JEZU/ UFAM TOBIE.

Od strony północnej napis: W TYM MIEJSCU / 5 CZERWCA 1999 / OJCIEC ŚWIĘTY / JAN PAWEŁ II / DOKONAŁ / POŚWIĘCENIA / OBRAZÓW JEZUSA / MIŁOSIERNEGO/ I KAPLICZEK DROGI SWIATŁA / i poniżej: UFUNDOWALI CZCICIELE / MIŁOSIERDZIA BOŻEGO / Z OKAZJI 25-LECIA / PONTYFIKATU /JANA PAWŁA II / POŚWIĘCIŁ ARCYBISKUP / TADEUSZ GOCŁOWSKI / 6 CZERWCA 2004.

Od strony południowej napis: BOGATY BÓG / W MIŁOSIERDZIE / Ef 2,4 / NIE ZNAJDZIE LUDZKOŚĆ / USPOKOJENIA / DOPÓKI NIE ZWRÓCI SIĘ / Z UFNOŚCIĄ / DO MEGO MIŁOSIERDZIA / PAN JEZUS / DO ŚW. FAUSTYNY.

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania