OLIWSKA DRUŻYNA NAJEMNA INOGICI

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >

OLIWSKA DRUŻYNA NAJEMNA INOGICI, gdańska grupa rekonstrukcji historycznej związana z przedstawianiem średniowiecza. Powstała 14 III 1999 jako jedna z pierwszych tego typu grup w Gdańsku. Jej znakiem rozpoznawczym (używanym także w charakterze herbu) jest biały orzeł na czarnym tle.

Od początku członkowie drużyny brali udział w wielu turniejach i publicznych inscenizacjach bitew, między innymi Bitwy Narodów (festiwal rycerski, w ramach którego przestrzegane są reguły średniowiecznego życia polowego, co roku odbywa się w innym kraju, Polska była organizatorem w 2012), Mistrzostwach Świata w Sportowych Walkach Rycerskich, Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Tradycyjnym oraz corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem. Od 2013 grupa zajmuje się przede wszystkim łucznictwem tradycyjnym oraz sportowymi walkami rycerskimi.

W 1999 powstał kodeks Inogitów, w marcu 2014 kapitanem drużyny został Łukasz Baran, następnie Adam Maślaczyk. Grupa współpracuje z Narodowym Muzeum Morskim, Faktorią w Pruszczu Gdańskim, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Hevelianum, Kuźnią Wodną oraz Polskim Klubem Morskim. ADP

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania