GDAŃSKA FUNDACJA KSZTAŁCENIA MENEDŻERÓW

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Wręczenie dyplomów słuchaczom studiów MBA
w Dworze Artusa w Gdańsku
Wręczenie nagród dla najlepszych szkół biznesu
i programów MBA
w Polsce, w rankingu tygodnika „Wprost”, Zamek Królewski
w Warszawie, 2006. Szósty od lewej członek zarządu GFKM Andrzej Popadiuk

GDAŃSKA FUNDACJA KSZTAŁCENIA MENEDŻERÓW (GFKM), firma szkoleniowo-doradcza, której celem jest pomaganie przedsiębiorstwom, organizacjom i menedżerom w podnoszeniu kwalifikacji i skuteczności działania na rynku. Organizuje szkolenia, treningi menedżerskie, świadczy usługi doradcze z zakresu zarządzania. Została założona w listopadzie 1990 przez Uniwersytet Gdański, wojewodę gdańskiego, prezydenta Miasta Gdańska, Fundację Gospodarczą NSZZ „Solidarność” i Spółdzielnię Pracy „Doradca” przy współpracy Brytyjskiego Know-How Fund. W październiku 1991 GFKM uruchomiła studia menedżerskie MBA (Master of Business Administration) we współpracy ze Strathclyde University Graduate Business School z Glasgow. Inaugurację uhonorowała swoją obecnością brytyjska księżniczka Anna. Od 1995 studia MBA mają akredytację Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. Obecnie studia te są walidowane przez Rotterdam School of Management, Erasmus University (Holandia) oraz Aix-Marseille Graduate School of Management (Francja). Na przełomie 2012/2013 Fundacja prowadziła siedem programów MBA, w tym MBA w Kaliningradzie. Jest jednocześnie pierwszą firmą szkoleniową w Polsce i w Europie oferującą programy umożliwiające uzyskanie dyplomu post-MBA, adresowane do absolwentów MBA. W latach 2003–2007 GFKM była gospodarzem „środkowoeuropejskiego modułu” prowadzonego na czterech kontynentach programu podyplomowych studiów menedżerskich – OneMBA. W Trójmieście odbyło się pięć sesji szkoleniowych.

GFKM ma w ofercie ponad 90 tematów z zakresu szkoleń menedżerskich i doradztwa. Szkoli ponad 5000 osób rocznie. Obsługuje ponad 100 firm rocznie w zakresie szkoleń typu in-company. Zatrudnia 35 pracowników oraz 120 współpracowników. Szkolenia prowadzi również w Szwecji, Holandii, Belgii, Danii, Szwajcarii, na Litwie, Łotwie, w Rosji, Estonii i Rumunii. Jej klientami są między innymi RSM Erasmus University, ING Business School, Nordea Denmark, Nordea Sweden, DSM, Corus, Kendrion, Lloyd’s Register.

W 1991 GFKM zajęła I miejsce listy rankingowej nowo powstałych szkół biznesu w Polsce. Wielokrotnie plasowała się w pierwszej trójce największych i najlepszych firm szkoleniowych w kraju. Programy szkoleniowe GFKM trzykrotnie były nagradzane Medalem Europejskim. Międzynarodowy Program MBA GFKM zajmował miejsca w pierwszej trójce rankingu studiów MBA w Polsce prowadzonym przez tygodnik „Wprost” oraz plasuje się w klasie mistrzowskiej ratingu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. W 2012 GFKM została zaliczona do 700 najlepszych organizacji edukacji menedżerskiej na świecie, z tytułem Excellent Business School – Nationally Strong with Continental Links, a w 2014 do 600 najlepszych. Fundacja była prezentowana w Pawilonie Polskim podczas EXPO 2010 w Szanghaju. Posiada status Project Management Institute R.E.P. (PMI Registered Educational Provider).

Pierwsza siedziba GFKM mieściła się w Gdańsku przy ul. Pomorskiej 68. W 2012 Fundacja przeniosła się do Olivia Business Centre przy al. Grunwaldzkiej 472. Od 22 X 2022 jej patronem jest Wojciech Rybowski (GFKM im. Wojciecha Rybowskiego). DSZ MR

Prezesi Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów
1990 dr Maciej Rydel (przewodniczący Rady Programowej)
1991 mgr Krzysztof Śmiglak
1992–2017 prof. dr hab. Wojciech Rybowski
2017–2021 mgr Andrzej Popadiuk
2021– mgr Jolanta Szydłowska
MR
Przewodniczący Rady Fundacji
1990–2012 prof. dr hab. Zygmunt Krasucki
2012– prof. dr hab. Jerzy Gwizdała
MR
⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania