CENTRUM HANDLOWE AUCHAN

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Centrum Handlowe Auchan

CENTRUM HANDLOWE AUCHAN (CHA) GDAŃSK, ul. Szczęśliwa 3, Kiełpinek. Firma Auchan rozpoczęła działalność we Francji w 1961 roku, w Polsce pojawiła się w 1994, jej pierwszy hipermarket w Polsce otwarto w 1996 w Piasecznie pod Warszawą. CHA było pierwszym w Gdańsku kompleksem handlowo-usługowym z hipermarketem.

Wykonawcą budowy została firma Polnord SA. Prace rozpoczęto w kwietniu 1997 roku, niwelując o 5 m pagórkowaty teren, a także budując dwujezdniowe połączenie ul. Szczęśliwej z ul. Kartuską i zjazd od hipermarketu do Obwodnicy Zachodniej. CHA zostało otwarte 23 III 1998 roku w obecności wojewody pomorskiego Tomasza Sowińskiego i prezydenta Gdańska Tomasza Posadzkiego, poświęcił je arcybiskup Tadeusz Gocłowski, uroczystość uświetnił koncert Cappelli Gedanensis.

Centrum ma dwie kondygnacje o powierzchni użytkowej 32 700 m² (powierzchnia handlowa to 28 000 m², powierzchnia handlowa hipermarketu wynosi 18 000 m² i 160 m długości), pasaż handlowo-usługowy z restauracjami oraz naziemny parking na 2500 miejsc. W 1999 roku obok CHA przy ul. Szczęśliwej 7 otwarto pawilon z artykułami budowlano-wykończeniowymi firmy Leroy Merlin. W latach 2015–2016 CHA poddano gruntownej modernizacji.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania
Partner GłównyWydawca Encyklopedii Gdańska i Gedanopedii


Partner technologiczny Gedanopedii