TARGOWSKI MICHAŁ

Z Encyklopedia Gdańska
Wersja Blazejsliwinski (dyskusja | edycje) z dnia 14:50, 17 kwi 2021

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Michał Targowski

MICHAŁ TARGOWSKI (25 I 1955 Gdańsk), biolog, dyrektor gdańskiego ZOO ( Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża). W 1973 roku zdał maturę w I Liceum Ogólnokształcącym, w latach 1976–1980 studiował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Gdańskiego, specjalista w zakresie ekologii zwierząt.

Od 3 X 1979 w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża, początkowo jako asystent w dziale hodowlanym, w latach 1982–1990 kierownik działu hodowlanego, od 1991 dyrektor naczelny. Członek zarządu Stowarzyszenia Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych, zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i zarządu Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych. Systematycznie reorganizuje i modernizuje gdańskie ZOO, rozwija hodowlę między innymi andyjskiego kondora wielkiego i małp liściożernych. Organizator happeningów upowszechniających problematykę ochrony ginących gatunków zwierząt.

Autor książki (wspólnie z Adamem Hlebowiczem Jaki, ptaki i kociaki o zwierzętach oliwskiego ZOO (Pelplin 2005). W 2007 roku wyróżniony Medalem Księcia Mściwoja II. W plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” wybrany osobowością roku 2015 w kategorii samorząd i społeczność lokalna. MrGl

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania