Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Błażej Śliwiński

SPIS HASEŁ:
ADAMOWICZ PAWEŁ BOGDAN, prezydent Gdańska
ADMINISTRACYJNY PODZIAŁ I TERYTORIALNY ROZWÓJ GDAŃSKA
ALBATROS, kanonierka
ALBRECHT von ORE, komtur gdański
ALFA CENTRUM, centrum handlowe
ANDREAS SLOMMOW, proboszcz kościoła NMP
ANDRZEJEWSKI MAREK, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
ANGIELSKI STEFAN ZYGMUNT, rektor Akademii Medycznej w Gdańsku
ANTKIEWICZ ALEKSY, bokser, olimpijczyk
APOLEWICZ JERZY, piłkarz
AUCHAN PRZYMORZE, hipermarket
BAHR SIMON, kupiec, bankier
BANKOWOŚĆ
BANK VON DANZIG
BARTELIK WALDEMAR, sportowiec (siatkarz), prezes Energi
BARTHOLDY GOTTFRIED BENIAMIN, przywódca spisku antypruskiego
BASTION KOT
BASZTA BROWARNA
BASZTA DOMINIKAŃSKA
BAYSTRUP PETER, pastor kościoła Bożego Ciała
BEHRENDT ERWIN, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
BELLING ANTONI, działacz gdańskiej Polonii
BENDIG BRUNON, bokser, olimpijczyk
BETLEJEWSKA CZESŁAWA, wojewódzki konserwator zabytków
BIANGA JAN, bokser, trener
BIAŁA STRUNA
BIAŁKOWSKI BERNARD, sportowiec, bokser
BIEHL (BIEL) PETER, kaznodzieja kościoła św. Jakuba
BIERNACKI LESZEK, fotograf, dziennikarz
BIERNACKI LESZEK, piłkarz ręczny, trener
BIESIEKIERZ, wieś (zaginiona)
BINNEBESEL BRUNO, proboszcz kościoła św. Antoniego w Brzeźnie
BISCHOFF MAX, inżynier
BISKUPIA GÓRKA
BITWA POD OLIWĄ 28 XI 1627
BIURO ODBUDOWY PORTÓW
BLECHACZ BERNADETTA, lekkoatletka, olimpijczyk
BLOKI LENINGRADZKIE
BOCIAN-WAGNER ELŻBIETA, lekkoatletka, olimpijczyk
BOGUSZA, dowódca obrony Gdańska w 1308
BOGUSZEWICZ LECH, lekkoatleta, olimpijczyk
BONISŁAWSKI WOJCIECH, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku
BORNBACH STENTZEL, prawnik, historyk
BORZYSZKOWSKI JÓZEF, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
BRABANK
BRAMA BOŻEGO CIAŁA
BRAMA DŁUGICH OGRODÓW
BRAMA LUDWISARSKA
BRAMA NIZINNA
BRAMA NOWA
BRAMA OLIWSKA
BRAMA STOCZNIOWA
BRAMA TOBIASZA (Tobiastor)
BRAMA ZAMKOWA
BRAMA ŚW. JAKUBA
BRAMA ŻABIA
BRANICKI TADEUSZ, bokser
BROWAR W KUŹNICZKACH
BUCKY CHRISTIAN, lekarz
BUDYNEK DOMU MEBLOWEGO
BUDYNEK KOMISARIATU GENERALNEGO RP, KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI, ul. Nowe Ogrody 27
BUDYNEK LOT-U
BUDYNEK ZACHODNIOPRUSKIEGO TOWARZYSTWA UBEZPIECZEŃ OD OGNIA
BUGNO MARIA, bibliotekarka
BUNT CECHÓW GŁÓWNEGO MIASTA GDAŃSKA 19–21 VI 1378
BUNT MIESZCZAN GDAŃSKICH Z LAT 1271–1272
BURNEWICZ JAN, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego
BURSZTYN BAŁTYCKI
BÖTTISCHER EBERHARD, kupiec, kronikarz
BĄK MATEUSZ, piłkarz, trener
CEGLIŃSKI JANUSZ, koszykarz, olimpijczyk
CENTRAL HOTEL
CENTROMOR
CENTRUM HANDLOWE AUCHAN
CENTRUM HANDLOWE MORENA
CENTRUM HANDLOWE OLIWA
CENTRUM HANDLOWE OSOWA
CENTRUM SZKOLENIA POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO IM. ANDRZEJA GRUBBY
CENTRUM WYSTAWIENNICZO-KONGRESOWE AMBEREXPO
CHEMIK GDAŃSK, klub sportowy
CHODOWIECKI DANIEL, malarz, rysownik, patron gdańskiej ulicy
CHRANICKI JAN, dyrektor Muzeum Pomorskiego w Gdańsku
CHRZANOWICZ JÓZEF, architekt, konserwator zabytków
CHYCHŁA ZYGMUNT, bokser, olimpijczyk, honorowy obywatel Gdańska
CIARKOWSKA EUGENIA MARIA, lekkoatletka, olimpijczyk
CIESIELSKI ZBIGNIEW JAN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
CIEŚLAK EDMUND, historyk, profesor
CIEŚLAK KATARZYNA, historyk sztuki
CMENTARZE NA TERENIE ŚRÓDMIEŚCIA. GŁÓWNE MIASTO
CMENTARZE NA TERENIE ŚRÓDMIEŚCIA. ZAMCZYSKO
CMENTARZE NA TERENIE ŚRÓDMIEŚCIA. ZESPÓŁ U PODNÓŻA GRODZISKA
CMENTARZE NA WESTERPLATTE
CMENTARZE W OLIWIE
CMENTARZ NA OSTROWIU
COLUMBUS, transatlantyki
CONNERT HANS, rajca, mecenas sztuki
CONRADI ISRAEL, lekarz
CRISTAL, restauracja, kawiarnia
CZARLEWSKI SŁAWOMIR, działacz opozycji demokratycznej, dyplomata
CZECHOWSKA-DERKACZ BEATA
CZEKANOWICZ-DRĄŻEWSKA ANNA, poetka, prozaiczka
CZESŁAW, proboszcz kościoła św. Katarzyny, XIII wiek
CZUBAŁA JERZY
CZYŻEWSKI ANDRZEJ, profesor Politechniki Gdańskiej
DAMROKA, księżniczka pomorska
DANTYSZEK JAN, proboszcz kościoła NMP, biskup
DANZIG, korweta (1850)
DANZIGER PRIVAT-AKTIEN-BANK
DATA JAN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
DAUKSZA KAZIMIERZ, piłkarz ręczny, działacz
DAVID von CAMMERSTEIN, komtur gdański
DAVISSON DANIEL GOTTLIEB, kupiec
DEMBICKI EUGENIUSZ WIESŁAW, rektor Politechniki Gdańskiej
DICKMANN AREND, admirał, patron gdańskiej ulicy
DOLINA BOBRÓW
DOMINIKANIE
DOM DZIECKA (Dom Dziecka i Sierot)
DOM HANDLOWY „JANTAR”
DOM POD MURZYNKIEM
DOM TECHNIKA
DOROTA Z MĄTÓW WIELKICH, mistyczka, błogosławiona
DOWGIAŁŁO KRZYSZTOF, działacz opozycyjny
DRUET CZESŁAW, profesor, oceanolog
DRZEWO MILLENIUM GDAŃSKA
DUDA-GWIAZDA JOANNA, inżynier, działaczka opozycji demokratycznej
DWORZEC AUTOBUSOWY
DWORZEC GDAŃSK GŁÓWNY
DWÓR MIEJSKI
DWÓR POPIELNY
DWÓR SMOLNY
DYMEL BOLESŁAW, działacz sportowy
DZIEMIDOK BOHDAN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
EMAUS
ENGELCKE ADRIAN, rajca
ENGELCKE FRIEDRICH GOTTLIEB II, bibliofil, numizmatyk
ESTAKADA SAMOCHODOWO-TRAMWAJOWA, ul. Rakoczego
EUFEMIA (I), księżniczka pomorska
EUFEMIA (II), księżniczka pomorska
FABRICIUS FRIEDRICH, rajca, bibliofil
FAUTH HANS-LOTHAR, kupiec, polityk
FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDAŃSKU
FLAGA GDAŃSKA
FLESZAROWA-MUSKAT STANISŁAWA, powieściopisarka, poetka
FONTANNA-POIDEŁKO NA PLACU KOBZDEJA
FROST BRONISŁAW, sportowiec, lekkoatleta
FRYDRYCH BARBARA MAGDALENA
FÜRSTLOFF EPHRAIM, lekarz
GACH ZBIGNIEW, dziennikarz
GALERIA BAŁTYCKA, centrum handlowe
GALERIA HANDLOWA MADISON
GALERIA METROPOLIA
GALERIA PRZYMORZE
GAWORECKI WŁADYSŁAW WŁODZIMIERZ
GDAŃSK, MS, drobnicowiec (1950)
GDAŃSK, MS, masowiec (1966)
GDAŃSK, statek wycieczkowy (1926)
GDAŃSKIE CENTRUM HANDLOWE „MANHATTAN”
GDAŃSK – NAZWA
GDAŃSK – POCZĄTKI MIASTA
GERBER JOHANN, kaznodzieja kościoła św. Jakuba
GERHARD SCHERBIK von STEEGEN, komtur gdański
GIERSZ ADAM LEON, trener, minister
GIESE TIEDEMANN, biskup chełmiński i warmiński
GILDIA, pawilony handlowe
GIMNAZJUM MIEJSKIE
GLIŃSKI MIROSŁAW, historyk, dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska
GRABOWSKI JAN P.
GRODDECK ALBRECHT, kupiec, armator
GRODDECK BENIAMIN, profesor Gimnazjum Akademickiego
GRODDECK GABRIEL, profesor Gimnazjum Akademickiego
GRODDECK MICHAEL, burmistrz Gdańska
GRODZISKO
GROTH ANDRZEJ JAN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
GRUBBA ANDRZEJ, tenisista stołowy, olimpijczyk
GRUCHAŁA SYLWIA, florecistka, olimpijczyk
GUGNIEWICZ ZBIGNIEW, bokser
GWIAZDA ANDRZEJ, działacz polityczny, honorowy obywatel Gdańska
GÓRECKI MARIAN, ksiądz, patron gdańskiej ulicy
GÓRKA
GĘSIA KARCZMA
GŁOMBIOWSKI KAROL, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
GŁĘBOCKI ROBERT, rektor Uniwersytetu Gdańskiego
HAJDUK BOLESŁAW WŁODZIMIERZ, historyk, profesor
HALA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW GDAŃSKICH
HALA SPORTOWA GEDANII
HALA SPORTOWA GKS WYBRZEŻE
HALA SPORTOWA PRZY UL. KOŁOBRZESKIEJ
HALA SPORTOWA PRZY UL. MEISSNERA
HALA SPORTOWA PRZY UL. OPOLSKIEJ
HALA SPORTOWA PRZY UL. SŁOWACKIEGO
HALA TARGOWA
HALA TARGOWA „ZASPA”
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA ERGO ARENA
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA OLIVIA
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA STOCZNI GDAŃSKIEJ
HARASIMOWICZ BOŻENA, śpiewaczka, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku
HAŁAGIDA IGOR, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
HEIMWEHR DANZIG, formacja wojskowa
HEJNAŁ GDAŃSKA
HERBY MIASTA GDAŃSKA I DZIELNIC
HEWELIUSZ JAN, astronom
HEYLL CHRISTOPH, lekarz
HIRSCH WIKTOR, dentysta, działacz gdańskiej Polonii
HISERSTET HEINRICH, komtur gdański
HOFFMANN ALFONS, profesor Politechniki Gdańskiej
HONOROWE OBYWATELSTWO MIASTA
HORODECKI RYSZARD, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
HOTEL CONTINENTAL
HOTEL DANZIGER HOF
HOTEL GDAŃSK RADISSON BLU
HOTEL HAMPTON BY HILTON
HOTEL HILTON, Targ Rybny 1
HOTEL MARIENBURG
HOTEL NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM
HOTEL OLIWSKI
HOTEL POSEJDON
HOTEL PURO
HOTEL REICHSHOF
ILTIS, kanonierka
ILTIS II, kanonierka
JANICKI ARKADIUSZ KRZYSZTOF, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
JANICKI RAFAŁ, pilkarz
JANIK BERNARD
JANTZEN DANIEL ELERT, burgrabia gdański
JANUSZAJTIS ALEKSANDRA, skrzypaczka
JANUSZAJTIS ANDRZEJ, fizyk, popularyzator wiedzy o Gdańsku, honorowy obywatel Gdańska
JARGIEŁŁO JAN, koszykarz, trener
JARMARK ŚW. DOMINIKA
JASSEM JACEK, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
JASTRZĘBOWSKI JERZY, piłkarz, trener
JAWORSKI ANDRZEJ, polityk
JAŚKOWIAK GRAŻYNA, dyrektor Biblioteki Głównej UG
JOHANN, komtur gdański
JORDAN von VEHREN, komtur gdański
JURKIEWICZ EDWARD, koszykarz, olimpijczyk
JUSZCZAKIEWICZ MICHAŁ, aktor, scenarzysta, reżyser
JÓŹWIAKOWSKA JAROSŁAWA, lekkoatletka
JĘDRKIEWICZ EDWIN, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
KACZMAREK BOGUSŁAW „BOBO”, piłkarz, trener
KAMIEŃ JOANNA BARBARA, dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego
KANAŁ KASZUBSKI
KANAŁ NA STĘPCE
KANAŁ RADUNI
KANTOR LUBECKI
KARNATH BRUNON, bokser, trener
KASZTELAN
KATARZYNA, księżniczka pomorska
KATASTROFA PROMU NR 2 NA MOTŁAWIE, 1975
KERSTEN EPHRAIM, pastor kościoła Bożego Ciała
KIELAS JAN, lekkoatleta, olimpijczyk
KILARSKI JAN, pedagog, krajoznawca, patron gdańskiej ulicy
KLOCKOWSKI JERZY, sportowiec, działacz
KLUB HOKEJOWY GDAŃSK
KLUB SPORTOWY „PRZYMORZE”
KOBYLIŃSKI LECH KONRAD, profesor Politechniki Gdańskiej
KOBZDEJ DARIUSZ, lekarz, działacz opozycji demokratycznej
KOCHANOWSKI MARIAN, archeolog
KODEKS LUBECKI
KOENIG PETER, kowal, przywódca rewolty
KOMAR WŁADYSŁAW, sportowiec, olimpijczyk, aktor
KONOPNICKA, statek handlowy
KONSULAT GENERALNY IMPERIUM ROSYJSKIEGO I PAŁAC ROSYJSKI
KOPERKIEWICZ ADAM, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska
KORBAN ROMAN, lekkoatleta, olimpijczyk
KOROL ADAM, wioślarz, olimpijczyk, minister
KORYNT ROMAN, piłkarz, trener
KOWALSKI ANDRZEJ PIOTR, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
KOWALSKI HENRYK, kolarz szosowy
KOZAK MACIEJ, piłkarz, bramkarz
KOZANECKI FLORIAN, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
KOŁODZIEJ MARIAN, artysta plastyk, scenograf, honorowy obywatel Gdańska, patron gdańskiej ulicy
KOŚCIÓŁ BOŻEJ RODZICIELKI MARII
KOŚCIÓŁ NIEPOKALANEGO SERCA MARYI
KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY
KOŚCIÓŁ ŚW. BARTŁOMIEJA I OPIEKI NAJŚWIĘTSZEJ BOGURODZICY
KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA (Oliwa)
KOŚCIÓŁ ŚW. MIKOŁAJA
KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA I PAWŁA
KRAWCZYK JERZY, bokser, olimpijczyk
KRAWCZYŃSKI ALEKSANDER FELIKS, wydawca, antykwariusz
KREWETKA, bar, sklep
KRONIKA GDAŃSKA 997–2000
KRONIKA OLIWSKA
KROPIDŁOWSKI KAZIMIERZ, lekkoatleta, olimpijczyk
KRUPA-WOJCIECHOWSKA BARBARA, rektor Akademii Medycznej w Gdańsku
KRZESIŃSKI ANDRZEJ LECH, lekkoatleta, olimpijczyk, trener
KRZYŻANOWSKA OLGA TERESA, lekarz, poseł
KRZYŻANOWSKI TADEUSZ, lekkoatleta, olimpijczyk
KRZYŻOWNIKI
KUCZYŃSKI JAN ZBIGNIEW, zapaśnik, olimpijczyk
KUDŁACIK LESZEK, bokser, olimpijczyk
KULCZYCKI TADEUSZ, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
KURTZ ELŻBIETA, lekkoatletka, siatkarka
KÖHNE-JASKI ANDREAS, kupiec
KÖHNE-JASKI GEORG, kupiec, dawca nazwy Jaśkowej Dolinie
KÖHNE-JASKI ISRAEL, burgrabia gdański
KÖHNE-JASKI PAUL, kupiec
KŁADKA NAD KANAŁEM RADUNI
KŁADKA OBROTOWA PRZEZ MOTŁAWĘ
KŁADKA PRZEZ MOTŁAWĘ
LABES FRIEDRICH, kaznodzieja kościoła św. Jakuba
LAPIDARIUM NEKROPOLII GDAŃSKIEJ
LASTADIA
LAUTERBACH HEINRICH von, komtur gdański
LECYK BOGDAN, koszykarz
LEGIA GDAŃSK
LIBERADZKI ANDRZEJ dziennikarz, prezes Radia Gdańsk
LICEUM W OLIWIE
LIENAU OTTO, rektor Technische Hochschule Danzig
LINKNER TADEUSZ, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
LIS BOGDAN, radny, poseł, honorowy obywatel miasta Gdańska
LITWIN JERZY, dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego
LOEW PETER OLIVER, historyk
LUBBE JACOB, kramarz, kronikarz
LUDGER, proboszcz kościoła św. Katarzyny
LUDNOŚĆ
MACHCEWICZ PAWEŁ, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej
MAJEWSKI WOJCIECH, dyrektor Instytutu Budownictwa Wodnego PAN
MALAK WALDEMAR, sztangista, olimpijczyk
MARSZALEC JANUSZ, historyk, muzealnik
MAZURKIEWICZ BOLESŁAW, profesor Politechniki Gdańskiej
MAĆKOWY
MCDONALDʼS
MEDAL 500-LECIA POWROTU GDAŃSKA DO MACIERZY
MEDAL KSIĘCIA MŚCIWOJA II
MEDAL MARII HRABOWSKIEJ
MEDAL WDZIĘCZNOŚCI
MEINHARD SEBALD
MH AUTOMATYKA GDAŃSK, klub hokejowy
MICHALAK JERZY MARIAN, artysta muzyk, dyrygent
MICHALAK STEFAN JACEK, fizyk, inżynier, podróżnik
MICHALAK STEFAN STANISŁAW, lekarz
MICHAŁOWSKA-GUMOWSKA JOANNA, minister
MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY WYBRZEŻA
MILEWSKI ZYGMUNT, bokser, trener, sędzia
MIRÓW
MISTRZOSTWA ŚWIATA W SZERMIERCE, 15–28 VII 1963
MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE PO 1945
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI
MLECZNY PIOTR, karczma, kawiarnia
MODEL JERZY, dziennikarz, redaktor
MODER-MARTYNOWSKA MIECZYSŁAWA, lekkoatletka, działaczka kombatancka
MODZELEWSKA-RYBICKA MAGDALENA, działaczka opozycji demokratycznej
MOST CHLEBOWY
MOST III TYSIĄCLECIA IM. JANA PAWŁA II
MOST KOLEJOWY NAD MARTWĄ WISŁĄ
MOST KROWI
MOST MOTŁAWSKI
MOST NA NOWEJ MOTŁAWIE
MOST NA SZOPY
MOST SIENNICKI
MOST STĄGIEWNY
MOST WAPIENNICZY
MOST W SOBIESZEWIE
MOST ZIELONY
MOTŁAWA
MUZEUM PROWINCJI ZACHODNIOPRUSKIEJ
MUZEUM STREFA HISTORYCZNA WOLNE MIASTO GDAŃSK
MUZYK FELIKS, działacz gdańskiej Polonii, patron gdańskiej ulicy
MÖLLER ANTON, malarz, rysownik, grafik
MŚCIWOJ I
MŚCIWOJ II
NADOLNA KRYSTYNA, lekkoatletka, olimpijczyk
NAGRODA LITERACKA MIASTA GDAŃSKA „EUROPEJSKI POETA WOLNOŚCI”
NAMIEŚNIK JACEK, rektor Politechniki Gdańskiej
NARKIEWICZ KRZYSZTOF, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
NARKIEWICZ OLGIERD, profesor Akademii Medycznej w Gdańsku
NAWROCKI KAROL TADEUSZ, prezes Instytutu Pamięci Narodowej
NEPTUN GDAŃSK, klub sportowy
NOWAK SŁAWOMIR RYSZARD, polityk
NUREK MIECZYSŁAW, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
NYMPHE, korweta
OBLĘŻENIE GDAŃSKA W 1433 ROKU
OBLĘŻENIE GDAŃSKA W 1520 ROKU
OBRACHT-PRONDZYŃSKI CEZARY, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
OBRONA POCZTY POLSKIEJ 1 IX 1939
ODYNIEC WACŁAW, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
OGARNA, ulica
OGRODZKI KAZIMIERZ, adwokat
OGRÓD STRZELECKI I DOM STRZELECKI IM. FRYDERYKA WILHELMA
OJCOWSKA, ulica
OLIVA, frachtowiec
OLIVA, holownik
OPERA BAŁTYCKA
OSTRÓW
OŁOWSKI PIOTR, wojewoda pomorski
PACHOŁEK
PAKOWNIE
PANAS MAREK ANDRZEJ, piłkarz ręczny, olimpijczyk, przedsiębiorca
PANER HENRYK PIOTR, dyrektor Muzeum Archeologicznego
PANIENKA Z OKIENKA, powieść
PANNA WODNA, statek
PAPIEŻ JAN PAWEŁ II W GDAŃSKU
PARK HANDLOWY MATARNIA
PARK NADMORSKI IM. RONALDA REAGANA
PAWILON SKLEPOWO-USŁUGOWY (przy ul. Kocurki)
PAWŁOWSKI JANUSZ, judoka, olimpijczyk
PIECZĘCIE
PIEKLISKO
PIETRUSZKA BOGDAN, projektant statków, artysta plastyk
PILECKI SZCZEPAN STEFAN, nauczyciel w polskich szkołach handlowych
PLAC ZEBRAŃ LUDOWYCH
PLÉLO LOUIS ROBERT HIPPOLYTE de BRÉHAN COMTE de, francuski dyplomata, wojskowy
PNIOCIŃSKI HELMUT WOJCIECH, piłkarz ręczny, olimpijczyk
POGOTOWIE SOCJALNE DLA OSÓB NIETRZEŹWYCH
POLAK TADEUSZ CZESŁAW, historyk sztuki, konserwator
POLSKI HAK
POMASKA AGNIESZKA DOMINIKA, polityk
POMNIK-CZOŁG
POMNIK-ŁAWECZKA MARIANA PELCZARA
POMNIK 100-LECIA PRZEKOPU WISŁY
POMNIK 33. REGIMENTU FIZYLIERÓW (Stare Przedmieście)
POMNIK 350-LECIA BITWY POD OLIWĄ
POMNIK ADAMA MICKIEWICZA
POMNIK ALFONSA LICZMAŃSKIEGO
POMNIK ANNY WALENTYNOWICZ
POMNIK BŁ. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO
POMNIK CESARZA WILHELMA I HOHENZOLLERNA
POMNIK DANIELA GRALATHA
POMNIK DANUTY SIEDZIKÓWNY (ul. Gościnna, Orunia)
POMNIK DARIUSZA KOBZDEJA
POMNIK FRYDERYKA WILHELMA III HOHENZOLLERNA I LUIZY AUGUSTY VON MECKLEMBURG-STRELITZ
POMNIK HARCERZY
POMNIK IRENY JAROCKIEJ
POMNIK JANA HEWELIUSZA (Przymorze)
POMNIK JANA HEWELIUSZA (ul. Wodopój)
POMNIK JANA PAWŁA II (na pl. Trzeciego Tysiąclecia)
POMNIK JANA PAWŁA II i PREZYDENTA USA RONALDA REAGANA
POMNIK JANKA KRASICKIEGO
POMNIK JANKI KUPAŁY (Przymorze Małe)
POMNIK JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
POMNIK KRZYSZTOFA CELESTYNA MRONGOWIUSZA (kampus Uniwersytetu Gdańskiego)
POMNIK KRZYŻ DWUTYSIĄCLECIA CHRZEŚCIJAŃSTWA i TYSIĄCLECIA GDAŃSKA
POMNIK KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO
POMNIK KSIĘDZA HENRYKA JANKOWSKIEGO
POMNIK LOUISA ROBERTA HIPPOLYTE’A de BRÉHAN HRABIEGO de PLÉLO
POMNIK MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
POMNIK MIESZKAŃCÓW GMINY EMAUS POLEGŁYCH PODCZAS I WOJNY ŚWIATOWEJ
POMNIK MIESZKAŃCÓW NOWEGO PORTU POLEGŁYCH PODCZAS I WOJNY ŚWIATOWEJ
POMNIK MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Wrzeszcz, pl. Piłsudskiego
POMNIK NAUCZYCIELI POLSKICH II WMG
POMNIK OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ, plac Obrońców Poczty Polskiej
POMNIK OBROŃCÓW WESTERPLATTE
POMNIK OFIAR KATASTROFY AUTOBUSOWEJ W KOKOSZKACH, Kokoszki, ul. Kartuska
POMNIK OFIAR POŻARU W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ STOCZNI GDAŃSKIEJ
POMNIK OFIAR STANU WOJENNEGO (Targ Rakowy)
POMNIK PAMIĘCI 5. PUŁKU GRENADIERÓW IMIENIA KRÓLA FRYDERYKA I, Stare Przedmieście, ul. Okopowa
POMNIK PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW KLUKOWA POMORDOWANYCH W LASACH PIAŚNICY
POMNIK PAMIĘCI OFIAR EKSTERMINACJI LUDNOŚCI POLSKIEJ NA WOŁYNIU, Stare Miasto, Skwer Gyddanyzc, ul. Stolarska i ul. Katarzynki
POMNIK PAMIĘCI POLEGŁYCH 1939–1945, Sobieszewo, ul. Turystyczna
POMNIK POLEGŁYCH STOCZNIOWCÓW 1970
POMNIK POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO I ARMII KRAJOWEJ
POMNIK PRZYMORZA
POMNIK REGIMENTU GRENADIERÓW NR 5, plac Wałowy
POMNIK STANISŁAWA MACZKA
POMNIK STEFANA MICHALAKA
POMNIK STEFANA ŻEROMSKIEGO
POMNIK TADEUSZA ZIÓŁKOWSKIEGO (na Targu Rybnym)
POMNIK WILLY’EGO LUDWIGA DROSTA, ul. Toruńska
POMNIK WINCENTEGO POLA
POMNIK ŚW. WOJCIECHA
POMNIK ŚW. WŁODZIMIERZA
POMNIK ŻOŁNIERZY (bastion św. Elżbiety)
POMNIK ŻOŁNIERZY (na Targu Drzewnym)
POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
POMNIK „KWIAT ŻYCIA I POKOJU”
POMNIK „OBROŃCOM WYBRZEŻA 1939” (Targ Węglowy)
POMNIK „TYM, CO NIE WRÓCILI Z MORZA”, Ołowianka, ul. Szafarnia
POMNIK „TYM, CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA”
POMNIK „W HOŁDZIE NAJMŁODSZYM ŻOŁNIERZOM”, Wrzeszcz, ul. Narutowicza
POMNIK „W HOŁDZIE POLEGŁYM ZA WOLNOŚĆ”, Przeróbka, ul. Przetoczna
POMNIK „Z OSKARKIEM”, Wrzeszcz Dolny, ul. Wybickiego
POMORSKA KOLEJ METROPOLITALNA
POPINIGIS DANUTA
POSADZKI TOMASZ, prawnik, prezydent Gdańska
POSSELIUS JOHANN, lekarz
POTOK OLIWSKI
POTOK ORUŃSKI
POTULSKI FRANCISZEK, pedagog, poseł, sekretarz stanu
PROCESY O ZNISZCZENIE I ZAJĘCIE GDAŃSKA ORAZ POMORZA WSCHODNIEGO W XIV WIEKU PRZEZ KRZYŻAKÓW
PROMENADA NADMORSKA W BRZEŹNIE
PROM WISŁOUJŚCIE
PROSNAK WŁODZIMIERZ JULIUSZ
PRZYBYLSKI WŁODZIMIERZ, prorektor Politechniki Gdańskiej
PUSZKARZ ZDZISŁAW, piłkarz
PUSZ KRZYSZTOF, wicewojewoda gdański (pomorski)
RACHOŃ EWA, menedżer
RACHOŃ JANUSZ WŁODZIMIERZ, rektor Politechniki Gdańskiej
RASZEJA STEFAN, rektor Akademii Medycznej w Gdańsku
RECHTER HEINRICH von, komtur gdański
REITER ANTONI FRANCISZEK, judoka, olimpijczyk
REMBOWSKA IRENA, adiunkt Uniwersytetu Gdańskiego
ROMANOW ANDRZEJ, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
ROMATOWSKI LEON, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
ROSTEUSCHER CHRISTIAN, profesor Gimnazjum Akademickiego
ROSTEUSCHER JOHANN CHRISTOPH, profesor Gimnazjum Akademickiego, pastor kościoła św. Barbary
ROZENKRANZ EDWIN, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
RUDIGER, komtur gdański
RUDY KOT, klub muzyczno-rozrywkowy
RUTKOWSKI BOLESŁAW, prorektor Akademii Medycznej w Gdańsku
RYBICKA ANNA, florecistka, olimpijczyk
RZEŹ GDAŃSKA W 1308 ROKU
SALA POSIEDZEŃ PREZYDIUM WOJEWÓDZKIEJ RADY NARODOWEJ
SAMBOR I
SAMORZĄDNOŚĆ, tygodnik
SAMP JERZY, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
SAMP WAWRZYNIEC, artysta rzeźbiarz
SAWICKI ANDRZEJ, dyrektor Instytutu Budownictwa Wodnego PAN
SCHMIDT JACOB, ławnik
SCHODY RUCHOME W TUNELU ŁĄCZĄCYM DWORZEC GDAŃSK GŁÓWNY Z DWORCEM PKS
SCHOPENHAUER ANDREAS, kupiec, armator
SCHRÖDER NATHANAEL, rytownik, grafik
SCHWEDER von PELLANT, komtur gdański
SIÓDMY DWÓR
SKOCZNIA NARCIARSKA W DOLINIE RADOŚCI
SKRZYPCZAK HUBERT ZENON, bokser, olimpijczyk
SKWER HEWELIUSZA
SMOLAREK PRZEMYSŁAW LEON, dyrektor Muzeum Morskiego w Gdańsku
SOBIESŁAWICE, rodzina książąt gdańskich
SOBIESŁAW I
SOCZEWIŃSKI ZDZISŁAW, bokser, trener
STADION MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI (tzw. stadion GKS Wybrzeże)
STADION MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI (tzw. stadion Lechii)
STADION W GDAŃSKU-LETNICY
STAL GDAŃSK
STANISŁAW, opat oliwski, autor kroniki
STARA WIEŚ
STARE PRZEDMIEŚCIE
STAROŚCIAK JACEK, prezydent Gdańska
STEFANIUK ZENON, bokser, olimpijczyk
STOCZNIOWIEC GDAŃSK
STOGI
STRZYŻA, potok
SYNAK BRUNON, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, działacz kaszubski, polityk
SZABLEWSKI ALOJZY
SZAMOCKI GRZEGORZ, ksiądz, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
SZKOŁA POWSZECHNA GDAŃSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
SZKOŁA ZAWODOWA DOKSZTAŁCAJĄCA MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU
SZKOŁA ŚREDNIA OGÓLNOZAWODOWA GDAŃSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ
SZMYTKOWSKI CZESŁAW, profesor Politechniki Gdańskiej
SZPITAL ŚW. ŁAZARZA W OLIWIE
SZREDER MIROSŁAW, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego
SZUTOWICZ ANDRZEJ, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
SZWARC JAN, dyrektor Państwowego Pedagogium w Gdańsku
SZYCHLIŃSKI GRZEGORZ, inżynier mechanik, muzealnik
SĄCZKI
TARG CHLEBOWY
TARG MAŚLANY
TARG RAKOWY
TARG RYBNY
TARG SIENNY
TARG WĄCHANY
TARG WĘGLOWY
TAYLOR KAROL (II), rektor Uniwersytetu Gdańskiego
TESCO
TITIUS JOHANN PETER, profesor Gimnazjum Akademickiego
TOMIAK TOMASZ PIOTR
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW GDAŃSKA
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ NAUKI I SZTUKI
TRASA SUCHARSKIEGO
TRASA SŁOWACKIEGO
TROJANOWSKA IZABELLA, dziennikarka, pisarka
TRYTON BUSINESS HOUSE, biurowiec
TRZCIENIECKI JAN, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
TRZY LIPY
TUBIELEWICZ WITOLD, dyrektor Instytutu Budownictwa Wodnego PAN
TUMULT 1363
TUNEL PIESZO-ROWEROWY IM. GRZEGORZA ORYSZCZAKA
TUNEL POD AL. ZWYCIĘSTWA
TUNEL POD MARTWĄ WISŁĄ
TUNEL POD UL. OKOPOWĄ
TUNEL POD UL. PODWALE PRZEDMIEJSKIE
TUNEL POD UL. WAŁY JAGIELLOŃSKIE
TUNEL POD UL. WITA STWOSZA PRZY UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM
TUNEL PRZY DWORCU GDAŃSK GŁÓWNY
TUNEL W CIĄGU UL. NOWE PODWALE GRODZKIE
TURECKA BOŻENA, lekkoatletka, lekarz
ULICE
UNIMOR
UNIWERSYTET GDAŃSKI, masowiec
URBANEK ANTONI, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
WALLERAND LEON, trener
WARCISŁAW II, książę gdański
WAŁĘSA JAROSŁAW LESZEK, polityk
WEICKHMANN CARL FRIEDRICH, kaznodzieja kościoła św. Jakuba
WEICKHMANN JOACHIM WILHELM, burgrabia gdański
WENTA BOGDAN, piłkarz ręczny, trener, samorządowiec
WERNSDORFF GOTTLIEB, profesor Gimnazjum Akademickiego
WESTERPLATTE, prom pasażerski
WESTERPLATTE, trałowiec redowy
WIADUKT BRZEŹNO – NOWY PORT
WIADUKT KOLEJOWY PRZY BRAMIE OLIWSKIEJ
WIELKI MŁYN
WILDE PIOTR KRZEMYŚL, profesor Politechniki Gdańskiej
WILHELM, dominikanin
WINRICH von KNIPRODE, komtur gdański, wielki mistrz krzyżacki
WINTER LEOPOLD von, nadburmistrz Gdańska
WINTER VALENTIN von, dowódca wojsk gdańskich
WISŁOUJŚCIE
WITTBRODT EDMUND, rektor Politechniki Gdańskiej
WIZYTY KRÓLA POLSKIEGO ZYGMUNTA III WAZY W GDAŃSKU
WIĄCEK BOLESŁAW, adwokat
WIŁKOMIRSKI KAZIMIERZ, wiolonczelista, pedagog, patron gdańskiej ulicy
WIŚNIEWSKI PIOTR, piłkarz
WOJANOWSKI KONRAD, pedagog, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
WOJCIECH, kasztelan gdański
WOJCIECH (Adalbert), święty
WOJEWODA GDAŃSKI
WOJEWÓDZTWO GDAŃSKIE
WOJNARSKI JAN, działacz polityczno-społeczny, patron gdańskiej ulicy
WOJTASZEWSKI LEON, nauczyciel w Gimnazjum Polskim
WOLAŃSKA EWELINA, adwokat
WOLAŃSKI WŁODZIMIERZ, adwokat
WYBUCH GAZU W BUDYNKU PRZY UL. STRUGA 12
WYSOKA
WYSZKOWSKI BŁAŻEJ, działacz opozycji demokratyczne, żeglarz, olimpijczyk
WYSZKOWSKI KRZYSZTOF, działacz opozycji demokratycznej
WĘGRZYNIAK BOGDAN, bokser, oficer-mechanik
WĘGRZYN GRZEGORZ, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego
WĘZEŁ DROGOWY IM. UNII EUROPEJSKIEJ
ZABŁOCKI STEFAN KAZIMIERZ, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
ZAKRĘT PIĘCIU GWIZDKÓW
ZAPPIO ZACHARIAS, kupiec, filantrop
ZASŁUŻONYM ZIEMI GDAŃSKIEJ
ZA ZASŁUGI DLA GDAŃSKA
ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
ZBIERSKI ANDRZEJ, archeolog, radny, honorowy obywatel Gdańska
ZDRENKA JOACHIM, historyk, profesor
ZEGAR SŁONECZNY HEWELIUSZA
ZIELENIAK, wysokościowiec
ZIELENIEWSKI SŁAWOMIR, sportowiec, trener, działacz
ZIÓŁKOWSKA REGINA, pływaczka, trener, pedagog
ZIÓŁKOWSKI TADEUSZ BONIFACY, kapitan żeglugi wielkiej
ŁASICKI MACIEJ PIOTR, wioślarz, olimpijczyk
ŁAŹNIE PUBLICZNE
ŁOMOWSKI MIECZYSŁAW, lekkoatleta, olimpijczyk
ŁUKA LEON JAN, dyrektor Muzeum Archeologicznego
ŚWIĘCA, wojewoda gdański, pomorski
ŚWIĘCICKI BOLESŁAW WIT, edaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”
ŚWIĘTA STUDZIENKA
ŚWIĘTOPEŁK
ŻBIKOWSKA-MICHALAK ALICJA, koszykarka
ŻELEWSKA HELENA, nauczycielka w Gimnazjum Polskim
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, aleja
ŻUROWSKI ANDRZEJ, eseista, krytyk, teatrolog
ŻYLEWICZ JÓZEF, lekkoatleta, trener, patron gdańskiej ulicy
ŻYLIŃSKI ALEKSANDER, lekkoatleta, trener, działacz sportowy
ŻYTO HENRYK, żużlowiec, trener
ŻYWOTY ŚW. WOJCIECHA
SPIS TABEL:
Arcybiskupi gdańscy
Członkowie Dzielnicowej Rady Narodowej Gdańsk-Śródmieście (1954–1973)
Członkowie Dzielnicowej Rady Narodowej Gdańsk-Wrzeszcz (1954–1973)
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Jedności Narodu 1 VI 1969*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Jedności Narodu 30 V 1965*
Członkowie Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku wybrani w wyborach powszechnych z list Frontu Narodowego 5 XII 1954*
Dane techniczne korwety „Danzig”
Dyrektorzy Muzeum Prowincji Zachodniopruskiej
Honorowi obywatele miasta Gdańska
Inne występy Jana Kielasa (wybór)
Kasztelanowie gdańscy od XIII do początku XIV wieku
Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Świata w Szermierce w 1963 roku
Klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Świata w Szermierce w 1963 roku
Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata w Szermierce w 1963 roku
Laureaci Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza
Laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska „Neptuny”
Legia Gdańsk w sezonie 1960
Legia Gdańsk w sezonie 1961
Lista ofiar wybuchy gazu w budynku przy ul. Struga 12
Ludność Gdańska od 1308 do końca XV wieku
Ludność Gdańska w latach 1945–1947
Medal Księcia Mściwoja II – laureaci
Medal św. Wojciecha – laureaci
Nagroda Literacka „Europejski Poeta Wolności” – laureaci
Nazwy stadionu
Neptun Gdańsk w sezonie 1957
Neptun Gdańsk w sezonie 1958
Neptun Gdańsk w sezonie 1959
Ofiary katastrofy promu nr 2 na Motławie
Pierwsza kapituła Medalu Wdzięczności
Prezesi Klubu Hokejowego Gdańsk
Prezesi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Prezesi Towarzystwa Przyjaciół Nauki i Sztuki
Proboszczowie kościoła Miłosierdzia Bożego
Rekordy życiowe Jana Kielasa
Rekordy życiowe Tadeusza Krzyżanowskiego
Restauracje sieci McDonaldʼs w Gdańsku w 2018
Sekretarze generalni Towarzystwa Przyjaciół Nauki i Sztuki
Skład Rady Dzielnicy Suchanino w latach 2019–2024
Stacje i przystanki SKM. Linia Gdańsk Śródmieście – Rumia
Starty Andrzeja Krzesińskiego w mistrzostwach Polski
Starty Józefa Żylewicza na mistrzostwach Polski
Starty Zygmunta Chychły w reprezentacji Polski (17 występów 1947–1952: 15 zwycięstw, dwie porażki)
Trenerzy MH Automatyki Gdańsk
Trenerzy Klubu Hokejowego Gdańsk
U-booty wybudowane w gdańskiej Stoczni Cesarskiej do końca I wojny światowej
Udział Elżbiety Bocian-Wagner w mistrzostwach Polski
Udział Sławomira Zieleniewskiego w mistrzostwach Wybrzeża
Udział Sławomira Zieleniewskiego w mistrzostwach Polski
Ulice Brzeźna
Ulice Chełma
Ulice dzielnicy Aniołki
Ulice dzielnicy Brętowo
Ulice dzielnicy Kokoszki
Ulice dzielnicy Matarni
Ulice dzielnicy Orunia Górna–Gdańsk Południe
Ulice dzielnicy Orunia-Święty Wojciech-Lipce
Ulice dzielnicy Osowa
Ulice dzielnicy Rudniki
Ulice dzielnicy Ujeścisko–Łostowice
Ulice dzielnicy Wyspa Sobieszewska
Ulice Górek Zachodnich
Ulice Jasienia
Ulice Krakowca
Ulice Letnicy
Ulice Młynisk
Ulice Nowego Portu
Ulice Oliwy
Ulice Piecek–Migowa
Ulice Przeróbki
Ulice Przymorza Małego z Wojnowem
Ulice Przymorza Wielkiego
Ulice Siedlec
Ulice Siódmego Dworu
Ulice Siódmego Dworu
Ulice Stogów
Ulice Strzyży
Ulice Suchanina
Ulice Wrzeszcza Dolnego
Ulice Wrzeszcza Górnego
Wojewodowie gdańscy do 1308
Wybory Prezydenta Miasta Gdańska – frekwencja
Wybory Prezydenta Miasta Gdańska – kandydaci
Wynik
Występy Elżbiety Bocian-Wagner w reprezentacji Polski*
Występy Jana Kielasa w mistrzostwach Polski
Występy Jana Kielasa w reprezentacji Polski (1949–1953)*
Występy Jerzego Krawczyka w reprezentacji Polski
Występy Mieczysławy Moder w reprezentacji Polski w okresie „gdańskim” (1950)
Występy Tadeusza Krzyżanowskiego w Mistrzostwach Polski
Występy Tadeusza Krzyżanowskiego w reprezentacji Polski
Występy Zdzisława Soczewińskiego w reprezentacji Polski
Występy Zygmunta Chychły na olimpiadzie w Helsinkach w 1952 roku (złoty medal)
Występy Zygmunta Chychły na olimpiadzie w Londynie w 1948 roku (ćwierćfinalista, V–VIII miejsce)
Występy Zygmunta Chychły w mistrzostwach Europy
Występy Zygmunta Chychły w mistrzostwach Polski
Wzgórze Mickiewicza. Ulice (nazwy nawiązują do osób z twórczości Adama Mickiewicza i miejsc z nim związanych)
Zaspa-Młyniec. Ulice
Zaspa-Rozstaje. Ulice
⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania