LEJMAN DOMINIK, artysta malarz

Z Encyklopedia Gdańska
Wersja Blazejsliwinski (dyskusja | edycje) z dnia 09:22, 31 mar 2023

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Dominik Lejman
Hasło powstało dzięki Miastu Gdańsk
Partner redakcji

DOMINIK LEJMAN (ur. 5 III 1969 Gdańsk), artysta malarz. W latach 1989–1993 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Grafiki, w latach 1993–1995 w Royal College of Art w Londynie. Pracę dyplomową obronił w 1996 na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2005 prowadzi pracownię malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Berlinie, Gdyni i Poznaniu.

Od 1998 w swojej twórczości łączy malarstwo oraz wideo (formę tę określa mianem wideofresku, co rozumie jako koniunkcję idei oraz metody). Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (między innymi w Nowym Jorku, Pradze, Brukseli, Düsseldorfie, Berlinie). Prace wystawiał m.in. w Klubie Inicjatyw Społecznych C14.

Laureat wielu polskich i zagranicznych nagród, między innymi Paszportu "Polityki" w 2001 oraz stypendysta między innymi RCA, Fundacji Kościuszkowskiej, Trust for Mutual Understanding, Location 1 w Nowym Jorku, Ministerstwa Kultury RP. ABI

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania