MIELNIK KONRAD, muzyk, dziennikarz

Z Encyklopedia Gdańska
(Przekierowano z MIELNIK KONRAD)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Konrad Mielnik

KONRAD MIELNIK (ur. 21 VI 1956 Gdańsk), muzyk, dziennikarz. W 1981 ukończył klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej ( Akademia Muzyczna), w 1982 kurs dokształcający w Akademii Muzycznej w Pradze, a w 1993 Podyplomowe Studium Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 1982 pracował w Rozgłośni Gdańskiej Polskiego Radia ( Radio Gdańsk), redaktor, kierownik redakcji muzycznej, publicystyki artystycznej. Autor cyklicznych audycji poświęconych muzyce dawnej i współczesnej. Organizował i prowadził liczne koncerty plenerowe, inicjator i dyrektor Gdańskiego Festiwalu Muzycznego, odbywającego się od 2008 w salach koncertowych i gdańskich kościołach. W latach 1986–1991 prowadził zajęcia w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z instytucjami i organizacjami zajmującymi się propagowaniem kultury muzycznej na terenie Gdańska i województwa. Od 2009 członek Rady Kultury Gdańskiej.

Wyróżniony w 2004 Pomorską Nagrodą Artystyczną przez marszałka województwa, w 2006 Medalem Księcia Mściwoja II, w 2007 Nagrodą Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis”, otrzymał Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury w 2013 (z okazji jubileuszu 30-lecia pracy, za promocją kultury Gdańska w kraju i za granicą), w 2018 (z okazji jubileuszu 40-lecia współpracy z redakcją Muzyczną Radia Gdańsk) i w 2022 (za promowanie kultury i muzyki). MrGl

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania