MIĘDZYNARODOWE TARGI MORSKIE BALTEXPO

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Stoisko Stoczni Szczecińskiej Nowej na Międzynarodowych Targach Morskich Baltexpo
Baltexpo 2013

MIĘDZYNARODOWE TARGI MORSKIE BALTEXPO (BALTEXPO Maritime Fair and Conference), najstarsze i największe w Polsce spotkanie firm gospodarki morskiej oraz jej kooperantów, organizowane nieprzerwanie od 1982. Obok takich targów jak SMM (Hamburg), Norshipping (Oslo) oraz Europort (Rotterdam), czwarta co do wielkości wystawa przemysłu morskiego na świecie oraz centralna wystawa sektora morskiego w Polsce. Odbywają się co dwa lata we wrześniu, od 2005 w lata nieparzyste (w parzyste w Hamburgu są targi o podobnym profilu: Shipbuilding Machinery & Marine Technology – International Trade Fair (SMM)). W latach 1982–2011 gościły w Hali Widowiskowo-Sportowej „Olivia”, al. Grunwaldzka 470, od 2013 (była to ich 17. edycja) organizowane są w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, ul. Żaglowa 11.

Miejsce transakcji handlowych, w ramach towarzyszących imprezie kilkunastu konferencji branżowych, także spotkań i wymiany doświadczeń w zakresie budowy i remontu statków, portów i terminali, wyposażenia pokładowego, silników okrętowych, powłok okrętowych, sprzętu do rozładunku i przeładunku, transportu intermodalnego, energetyki wiatrowej, szalup, barek, holowników, łodzi, jachtów i ich wyposażenia, sprzętu łącznościowego i nawigacyjnego, rybołówstwa dalekomorskiego, statków przetwórni, przetwórstwa ryb na lądzie, pakowania produktów rybnych, infrastruktury na morzu, platform wiertniczych (sprzętu i usług), żeglugi śródlądowej i gospodarki wodnej, bezpieczeństwa i ochrony portów i żeglugi, usług morskich i portowych, ratownictwa morskiego i portowego, ochrony środowiska morskiego, wydawnictw morskich, technologiom dual-use oraz edukacji i crewingu. Program konferencji BALTEXPO, towarzyszących targom, jest przygotowywany w ścisłej współpracy ze specjalistami z branży morskiej, reprezentującymi administrację rządową i samorządową, przemysł oraz wyższe uczelnie i instytuty naukowo-badawcze.

Organizowane były przez Zarząd Targów Warszawskich (ZTW) SA i Agpol Promocja Sp. z o.o. 18 XI 2021 podpisano umowę między ZTW i władzami Międzynarodowych Targów Gdańskich SA w sprawie zakupu marki „Baltexpo”. Nowy właściciel powołał Radę Programową, której pierwsze posiedzenie odbyło się 28 VI 2022. Ustalono termin Targów na 11-12 X 2023 w formie zintegrowanej z będącymi już w portfolio MTG, organizowanymi od 1998 Targami Balt Military Expo czy targami InterMarE South Baltic, skierowanymi do małych i średnich przedsiębiorstw z regionu południowego Bałtyku, zorganizowanymi po raz pierwszy w 2021. Zaplanowano skorelowanie ich programu oraz tematów poruszanych na konferencjach i spotkaniach z organizatorami Gdyńskiego Forum Gospodarki Morskiej, które tradycyjne odbywa się w drugi piątek października, tak by oba przedsięwzięcia tworzyły wspólne wydarzenie branży morskiej. JANSZ

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania