IBEDEKER

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
iBedeker, logo
Ewa Kowalska

iBEDEKER, blog internetowy założony i prowadzony przez Ewę Kowalską, dziennikarkę obywatelską. Skierowany do miłośników Trójmiasta, turystów, pilotów i przewodników turystycznych. Powstał jako efekt konkursu Program Operacyjny Kapitał Ludzki – „Dojrzały Przedsiębiorca” 2007–2013, zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku, którego laureatką została twórczyni bloga.

Działalność rozpoczął 29 XI 2009. Można na nim znaleźć m.in. relacje z imprez kulturalnych, bieżących wydarzeń, propozycje spacerów, prezentacje sylwetek przewodników trójmiejskich. Od 2008 do 2011, w ciągu 172 tygodni, autorka prowadziła na nim „Pamiętnik budowy” stadionu w Gdańsku-Letnicy, który przedstawiony został w formie wystawy „Pamiętnik Budowy Stadionu trudem ludzi pisany” w okresie od maja do listopada 2012 w Dworze Artusa i wydany na płycie CD. Ogromną popularnością cieszy się cykl wycieczek „iBedekerowe spacery historyczne”, przybliżający miłośnikom Gdańska, Sopotu i Gdyni miejsca poza tradycyjnymi szlakami turystycznymi. Efektem istnienia bloga jest też skierowany do przedszkolaków projekt „Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku”.

iBedeker został finalistą ogólnopolskiego konkursu Blog Roku 2011, zorganizowanego przez portal Onet.pl, w kategorii moje zainteresowania i pasje. W 2011 zwycięzca „Blog of Gdańsk 2011” – konkursu na najlepszy blog o Gdańsku lub prowadzony przez gdańszczankę/gdańszczanina, zorganizowany przez Miasto Gdańsk i Trójmiasto.pl w czasie „Blog Forum Gdańsk”. Na 16. Gdańskich Targach Turystycznych w 2013 otrzymał nagrodę „Bursztynowy Kompas” w konkursie na najlepszą promocję województwa pomorskiego za 2012 w kategorii publikacje. SR

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania