HILDEBRAND RICHARD, artysta plastyk

Z Encyklopedia Gdańska
(Przekierowano z HILDEBRAND RICHARD)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Richard Hildebrand

RICHARD REINHOLD HILDEBRAND (2 IV 1887 Gdańsk – 3 XI 1954 Prien am Chiemsee, Bawaria), artysta plastyk. Syn Carla Roberta Hildebranda. Uczeń Gimnazjum Miejskiego oraz klasy artystycznej Kunstgewerbeschule ( Państwowa Rzemieślnicza Szkoła Dokształcająca), ukończył farmację we Wrocławiu.

W latach 1914–1918 na froncie, po demobilizacji, od 1919, kontynuował studia plastyczne w Królewcu (Königsberg), w 1923 powrócił do Gdańska. Malarz portretów i scen historycznych (Landschafts- und Porträtmaler); członek grupy Danziger Künstler in der Peinkammer (Gdańscy Artyści w Katowni przy Wieży Więziennej). Jego prace do 1945 były w zbiorach prywatnych w Gdańsku i w Sopocie. Brał udział w wystawach artystycznych w Gdańsku, po 1945 w Karlsruhe, Monachium, Berlinie.

W 1923-1928 mieszkał przy Ketterhagergasse 1 (ul. Zbytki), w 1928 posiadał pracownię w Pałacu Opatów w Oliwie. Po śmierci w 1936 ojca, którym opiekował się w ostatnim okresie jego życia, przeniósł się do Berlina, następnie osiadł w podalpejskim bawarskim miasteczku Prien am Chiemsee. MrGl

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania