HARTENBERGER-PATER KRYSTYNA, geograf, ekonomista

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >

KRYSTYNA HARTENBERGER-PATER (ur. 4 XII 1982 Gdynia), geograf, ekonomista. W 2001 ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, a w 2006 studia na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego (UG), uzyskując stopień magistra geografii ze specjalizacją geografia społeczno-ekonomiczna. W tym samym roku ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Ekonomicznym UG na kierunku rozwój regionalny i fundusze strukturalne Unii Europejskiej – kierowanie projektami.

Od kwietnia 2012 do sierpnia 2019 dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, zarządza również Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej. Inicjatorka wielu projektów turystycznych, między innymi Pomorskie Prestige i INcoming Poland – Gdańsk & Pomorskie Region. Jest współtwórczynią Katalogu Turystyki Przyjazdowej „Pomorskie – dobry kurs”, nagrodzonego w konkursie Złote Formaty na Festiwalu Promocji Miast i Regionów w 2010 roku. Konsultowała projekty unijne opracowywane i realizowane w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W 2017 portal „Wasza Turystyka” umieścił ją na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Od października 2018 prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania destynacją w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Od 2019 pracuje w Olivia Star Top.

W 2015 została wyróżniona odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki” oraz medalem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Za Pomoc i Współpracę”. W 2017 znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce portalu waszaTurystyka.pl. KST

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania