GIMNAZJUM NR 6

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >
Były budynek Gimnazjum nr 6

GIMNAZJUM NR 6, ul. Głęboka 11, Rudno. Powstało 1 IX 1999, zostało włączone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ZSO) nr 6 składającego się również ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz VI Liceum Ogólnokształcącego (LO).

W 1999 wyremontowano siedzibę szkoły: dokonano naprawy posadzki oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Dostosowano ją również dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W roku szkolnym 2005/2006 odrestaurowano aulę, między innymi odtworzono boazerię pokrywającą sufit, zamontowano nowe okna, grzejniki, projektor i profesjonalne oświetlenie oraz odrestaurowano kominek. W 2011 w ramach programu „Moje boisko-Orlik 2012” zbudowano nowe boisko szkolne. W 2011 powstała również nowoczesna hala pneumatyczna – wielofunkcyjna hala sportowa w postaci namiotu, tzw. balonu. Wewnątrz wydzielono boisko wielofunkcyjne o poliuretanowej nawierzchni, przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Powstał także budynek połączony z halą, w którym mieściło się zaplecze socjalno-szatniowe. Nowe obiekty sportowe otwarto 5 I 2012.

W Gimnazjum prowadzono zajęcia pozalekcyjne: koło informatyczne, geograficzno-turystyczne, biologiczno-turystyczne, plastyczno-techniczne, ekologiczne, historyczno-społeczne, geograficzno-morskie, chór, kabaret „My i tylko my” oraz SKS. Funkcjonowały oddziały sportowe–wioślarskie, oddziały o profilu tanecznym, integracyjne oraz uzawodowione we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy (OHP). W latach 2006–2009 uczniowie Gimnazjum brali udział w programie „Comenius”, współpracując ze szkołami z Francji, Holandii i Rumunii.

Gimnazjum nadano certyfikat „Szkoła z klasą” oraz trzy „Pomorskie Certyfikaty Jakości Edukacji”. W roku szkolnym 2012/2013 otrzymało tytuł „Złotej Szkoły” w programie „Golden Five”. W roku szkolnym 2014/2015 wprowadzono dziennik elektroniczny. Logo placówki stanowił napis „Gimnazjum 6” oraz kostka do gry z sześcioma oczkami.

1 IX 2017 Gimnazjum nr 6 włączono do VI LO. Wstrzymano nabór uczniów do oddziałów pierwszych. W roku szkolnym 2017/2018 w siedmiu oddziałach gimnazjalnych: czterech drugich i trzech trzecich, uczyło się 149 uczniów. Oddziały drugie i trzecie kontynuowały naukę w budynku gimnazjum do czasu jego wygaszenia. W latach 1999–2017 dyrektorem Gimnazjum był Tomasz Zbierski. APSS

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania