ŻYCIE NA FALI, dodatek gazetowy

Z Encyklopedia Gdańska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Poprzednie Następne >

„ŻYCIE NA FALI”, trójmiejski dodatek do ogólnopolskiego dziennika „Życie”. Ukazywał się od grudnia 1997 do maja 2001. Stworzyli go dziennikarze, którzy odeszli z „Dziennika Bałtyckiego” po tym, jak ówczesny wydawca czasopisma wycofał się z zarzutów wobec prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, opisanych we wspólnym artykule „Dziennika Bałtyckiego” i „Życia” Wakacje z agentem.

Dodatek liczył osiem stron (w weekendowym wydaniu dwanaście) i ukazywał się na terenie województwa gdańskiego oraz w Elblągu. Oprócz codziennych informacji z regionu zawierał również działy tematyczne. W 1998 miesięcznik „Press” uznał go za jeden z najlepiej redagowanych dodatków lokalnych.

Dyrektorem gdańskiego oddziału „Życia” i redaktorem naczelnym dodatku był Piotr Wysocki, wcześniej dziennikarz „Życia Warszawy” oraz szef działu informacji „Dziennika Bałtyckiego”. Po jego odejściu w listopadzie 1999 funkcję tę objął dotychczasowy sekretarz redakcji Piotr Witek. W maju 2001, w związku ze zmianami właścicielskimi w „Życiu”, odejściem jego redaktora naczelnego Tomasza Wołka i rezygnacją z wydawania lokalnych dodatków dziennika „Życie na Fali” przestało istnieć. Ostatni numer ukazał się 19 maja tegoż roku.

Redakcja mieściła się początkowo w budynku przy ul. Rycerskiej 6/9, a następnie w Domu Prasy przy Targu Drzewnym 3/7. CR

⇦ WRÓĆ
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Widok
Działania